Середина літа — найспокійніша пора. Проте, охарактеризувати таким словом липневе життя запоріжців, мабуть, важко. Адже важливі питання: медицина, ЖКГ, освіта, та інші сфери міського господарства так й залишаються невирішеними.
Про життя міста — у дайджесті.
Депутати-прогульники залишили бюджетників міста без грошей. Вже ушосте не відбувається сесія Запорізької міської ради. На останнє пленарне засідання, скликане 30 липня, із 64 депутатів прибуло лише 13.
Через це, на одну з сесій, до будівлі міської ради навіть прийшла “масовка” з плакатами на підтримку мера. Учасники закликали депутатів (п’ять фракцій), які саботують засідання, все ж прийти до сесійної зали. Проте, здається, що відповідні вимоги так й не збираються виконуватися.
Що далі? Невідомо. Втім, з приводу ігнорування депутатами сесій міськради, міський голова Запоріжжя Володимир Буряк звернувся до Верховної ради. З проханням відреагувати на цю ситуацію. Більше того, дав доручення юридичному департаменту розглянути питання розпуску Запорізької міської ради.
Грошові борги. Бездіяльність міської ради спричинило чимало проблем. Одна з них — не виплачені зарплати медикам. Втомлені працівники медичних закладів Запоріжжя знайшли єдине спасіння – закликати президента України Володимира Зеленського втрутитися у ситуація:
“Медики Запоріжжя звертаються до вас, оскільки ви є гарантом нашої Конституції та останньою інстанцією, на яку у нас є надія. Вже більше місяця міськрада Запоріжжя не виконує свої функціональні обов’язки, виходячи з якихось власних інтересів та амбіцій”, – йдеться у зверненні міських лікарів.
Вони вважають, що сесії зривають представники фракцій “Слуга народу”, ОПЗЖ, “Європейська солідарність”, Партії Шарія, а також місцевого політичного проєкту “Нова політика”.
У той же час, представник колективу КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» розповів про те, що відеозвернення запорізьких медиків до Президента було «добровільно-примусовою виставою». Відповідна інформація також була опублікована на офіційній сторінці у соцмережі депутатки Запорізької міської ради Ірини Кулеш.
“Зі слів медиків, їм пояснили, що вони не отримували гроші, тому що у міськраді не проводилися сесії. Крім того, лікарі розповіли мені про те, що їх змусили виходити на мітинги, а тих, хто скаржиться, обіцяли покарати”.
Депутатка зазначила, що 27 липня були отримані кошти НСЗУ, з яких медикам і виплатили 28 липня заробітну плату. При цьому того ж дня 28 липня, біля 11 години ранку, у мережі Інтернет з’явилося відеозвернення медиків 5-ї міської лікарні до Президента.
З якою метою це відео було записане, якщо на момент публікації відео в мережі Інтернет, медики вже отримали зарплатню? Ці питання наразі залишаються відкритими.
Хортиця як бренд. Цього року Національний заповідник «Хортиця» вже потрапив до списку Національної програми «Велика реставрація». Острів хочуть перетворити й зробити максимально цікавим і комфортним для туристів. У рамках програми планують реконструювати Курган єднання України, музей історії запорізького козацтва та «Козацьке коло».
Нині на острові розпочали велику реконструкцію. Офіс Президента, Мінкульт та компанія “МЕТІНВЕСТ” – взялися ремонтувати Музей історії запорізького козацтва, прокласти туристичні маршрути, розбудувати сучасну інфраструктуру. Острів стане, каже міська влада, інклюзивним – доступним для кожного.
Щодо бюджету. На реставрацію об’єктів вже виділено з державного та обласного бюджету майже 100 млн грн. Зокрема, 77 млн. грн. виділив Державний бюджет, 14,8 – обласний бюджет, іще 5,1 млн. грн. – Енергодарська громада.
Загалом, як запевняють самі посадовці, у острова «Хортиця» є всі шанси стати масштабним туристичним об’єктом. До того ж, додали, що перший етап реконструкції музею та будівництва Козацького кола в планах завершити до Дня Незалежності України.
На що витратили посадовці кошти – дізнаємося незабаром
Екоініціативи. Запоріжжя почало готуватися до екологічного форуму. Нагадуємо, всеукраїнській захід “Еко Форум — 2021” відбудеться у місті вже вп’яте. Завжди наскрізні теми піднімуться під час заходу: кліматичні зміни, їх вплив на світову, українську та регіональну економіку. Безсумнівно, для Запоріжжя ці проблеми актуальні, – подумала міська влада. Тож, свій внесок в проведення екофоруму й зробило. З бюджету міста, з цією метою, виділено щонайменше півмільйона гривень. Інше фінансування — роблять промислові підприємства-учасники.
У минулому році на форумі виступили понад 80 доповідачів, було відкрито 60 спеціалізованих виставок. Загалом, захід відвідали більше 2 тисяч осіб, серед них – гості з-за кордону.
Цьогорічний «Еко-Форум» відбудеться вже 14 вересня. Захід триватиме до 16-го числа, три дні поспіль.
Ще більше подій у місті — читайте в наступній аналітиці за серпень.
__
Публікація створена у рамках проекту центрів громадського контролю «Дій!» – проект, який реалізовується у 5-ти містах України (Тернопіль, Вінниця, Запоріжжя, Краматорськ, Маріуполь) за фінансової підтримки чеської організації People in Need, Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках програми «Transition Promotion Program» та Посольства Королівства Нідерланди в Україні. Зміст цієї статті є авторським та не обов’язково збігається з позицією донорських організацій.
Для здійснення благодійного платежу на користь ГО “ДІЙ-Тернопіль” перейдіть за посиланням
https://api.fondy.eu/s/ehV02qKDw?_ga=2.77068060.863014627.1607679474-880978449.1607441551