Ідеальна держава. Тут править справедливість та правосуддя, тут живуть щасливі та здорові люди, а головне – панує мир та спокій.
Про те, як «воно має бути» ведеться безліч балачок, у громадському транспорті, під час обідньої перерви, у черзі до лікаря чи на ринку. Ми часто перебираємо на себе роль політичних експертів, критикуючи сучасну владу. Та чи задумуємося ми про важливість кожного з нас у цьому складному механізмі – державі?
На щастя, ми живемо у вільній демократичній країні, де самі обираємо центральну та місцеву владу. Крім того, ми безперешкодно можемо брати участь у місцевому самоврядуванні та втілювати у життя мрію про ідеальну державу.
Одним із механізмів реалізації права на участь у місцевому самоврядуванні, є місцева ініціатива.
ЩО ТАКЕ «МІСЦЕВА ІНІЦІАТИВА»?
Місцева ініціатива – офіційна письмова пропозиція членів територіальної громади з будь-яких питань, які належать до відання місцевого самоврядування та мають важливе значення для територіальної громади. Така пропозиція вноситься для розгляду до міської ради та потребує відповідного рішення у межах її компетенції.
ХТО МОЖЕ ВНОСИТИ МІСЦЕВІ ІНІЦІАТИВИ?
Право на внесення місцевих ініціатив у Тернополі мають УСІ члени територіальної громади міста Тернополя, які мають повні права (тобто ті, які є дієздатними та мають право голосу на виборах та референдумах).
ЯК РЕАЛІЗУВАТИ СВОЄ ПРАВО НА МІСЦЕВУ ІНІЦІАТИВУ?
Члени територіальної громади можуть вносити місцеві ініціативи через:
ЯКІ ПИТАННЯ МОЖУТЬ БУТИ ПРЕДМЕТОМ МІСЦЕВОЇ ІНІЦІАТИВИ?
Предметом місцевої ініціативи у місті Тернополі можуть бути будь-які питання, що відносяться Конституцією та законодавством України до відання місцевого самоврядування. Важливо, щоб наслідки розв’язання питань ініціативи не виходили за межі території територіальної громади міста Тернополя, а також не обмежували прав та інтересів інших територіальних громад поза межами Тернополя.
Місцева ініціатива, внесена на розгляд міської ради, підлягає ОБОВ’ЯЗКОВОМУ розгляду на відкритому засіданні міської ради.
Місцева ініціатива – невід’ємна та необхідна складова місцевого самоврядування громадян. Адже, навіть незначні місцеві зміни – це крок до трансформації цілої країни.
Про ідеальну модель держави написано багато книжок. Напиши і ти! Почни з місцевої ініціативи!
Довідка: Центр громадського контролю «Дій!» – проект, який реалізується у 5-ти містах України (Тернопіль, Вінниця, Запоріжжя, Краматорськ, Маріуполь) за фінансової підтримки чеської організації People in Need, Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках програми «Transition Promotion Program» та Посольства Королівства Нідерланди в Україні. Зміст цієї статті не обов’язково збігається з їхньою позицією.
Для здійснення благодійного платежу на користь ГО “ДІЙ-Тернопіль” перейдіть за посиланням
https://api.fondy.eu/s/ehV02qKDw?_ga=2.77068060.863014627.1607679474-880978449.1607441551