Почнемо з конкретного і найбільш наближеного до пересічного громадянина. Володимир Буряк на початку своєї політичної кар’єри обіцяв повністю оновити міські дороги.
Але у новій програмі вже 2020-го року, Володимир Вікторович запланував продовжувати оновлювати дороги. Це означає, що повністю оновити дороги не вийшло як обіцяли, та й щоб це підтвердити варто просто вийти на вулицю і пересвідчитись самому. Хоча відмітимо, що деякі дороги у місті дійсно відремонтували, але не всі. Загалом же у очільника міста повідомляють про 2 млн. кв. км відремонтованих доріг.
Наступним пунктом є створення в місті сприятливого інвестиційного клімату. Це Володимир Буряк пообіцяв у жорсткій відповіді тодішньому конкуренту Миколі Фролову на закиди щодо закритості та небажання говорити з громадськістю. Володимир Вікторович пообіцяв надати підтримку кожному інвестору, який захоче працювати у місті та створювати робочі місця. Незважаючи на це, підтримку міський голова та його команда системно забезпечили у своїй основі для фірм з орбіти комбінату «Запоріжсталь», які регулярно отримували підряди на виконання масштабних робіт у місті, про що писали всі 5 років низка ЗМІ.
Але є й позитивні моменти. Створено інвестиційний портал, де містяни можуть подати свій проект на пошук інвестора, або інвестори мають змогу знайти цікавий для них проект. Окрім цього ведеться робота по популяризації бізнес-активності. Проводяться інвестиційні форуми та інші заходи для підприємців або тих, хто бажає почати займатись власною справою.
Ліквідація черг у дитсадки.
У 2015-му році у черзі в дитсадки перебувало близько 1600 сімей. Через п’ять років черга скоротилась до 60, та й деякі заклади дошкільної освіти оновили.
Безпартійність.
«Я никогда не вступал ни в какую партию, и считаю, что мэр города Запорожья должен быть беспартийным. Если он будет в партии, он будет зависеть от политических влияний той партии, в которой он будет находиться. А если мэр безпартийный, он должен работать со всеми партиями». – В. Буряк.
У своїй першій передвиборчій кампанії, переобраний міський голова неодноразово заявляв про свою нібито відстороненість від політики, незважаючи на прямий зв’язок з «Опозиційним Блоком». За ці роки ситуація кардинально змінилась. Якщо тоді такі заяви були виключно інструментом досвідчених політехнологів, які забезпечили свій результат, то сьогодні Володимир Вікторович вже і членом партії став, і навіть сам її створив, і більше того назвав на свою честь.
Займатись екологією.
Екологічні проблеми звісно не були найважливішим програмним пунктом в цій історії, але не помітити техногенного впливу на місто неможливо, як і неможливо не відреагувати на ці проблеми кандидату на посаду міського голови. В. Буряк на своїй першій прес-конференції заявив про необхідність системно займатись екологією, і не на словах а на ділі. Що ж було зроблено за 5 років?
Екологічна ситуація у місті суттєво не змінилась. Запоріжці й досі пишуть петиції, звертаються до президента, кабінету міністрів з проханнями вплинути на ситуацію. Заводи продовжують викидати в атмосферу і гідросферу тонни викидів. У міській раді на початку 2020-го року представили план дій з адаптації до наслідків зміни клімату міста Запоріжжя. План містить детальну характеристику екологічної ситуації в місті, а також заплановані заходи з адаптації міста до наслідків змін клімату та підготовки міських служб до можливих проблем. До слова, документ не містить рекомендацій щодо зменшення забруднень від промислових підприємств, лише адаптація до змін викликаних цими ж викидами. Під питанням залишається проблема з вивезенням сміття. Полігон відходів переповнений, роздільний збір на міському рівні так і не впроваджено, лише з ініціативи громадськості в деяких місцях обладнано роздільний збір сміття, батарейок, лампочок та інших предметів, що не дозволяється викидати у звичайні сміттєві баки.
За роки у місті оновили деякі сквери, пляжі, регулярно проводять суботники та просвітницькі заходи. Декілька років поспіль відбувався масштабний Екологічний форум, здійснюються енергоефективні заходи, а деякі великі підприємства звітують про встановлення фільтрів. У співфінансуванні із обласною радою, місто закупило мобільну еколабораторію, яка тепер постійно вимірює та фіксує перевищення шкідливих речовин у повітрі.
Основними забруднювачами залишаються великі промислові підприємства і міський голова з цією проблемою не впорався. Але і не обіцяв цього. Обіцяв займатись, але не вирішити.
Відкриття нового центру швидкої допомоги.
Центр відкрили, але перебуває він на балансі обласної ради, тож В. Буряк відношення до цього не має.
Відновлення міського громадського транспорту.
Ситуація із громадським транспортом частково змінилась. Місто взяло в лізинг нові автобуси, закупили трамваї, тролейбуси. З’явилась можливість оплати карткою в муніципальному транспорті, а не деяких зупинках з’явились електронні табло з часом прибуття.
Але є деякі але:
Прозорий розподіл коштів міського бюджету.
На сайті міської ради з’явився цілий окремий портал присвячений міському бюджету. Тут начебто все прозоро, але корупційні скандали нікуди не поділись, а навпаки стали ще більш масштабними. Наприклад реконструкція правобережного пляжу, або новий термінал аеропорту за мільярд гривень. Вже традиційно найбільші підряди отримують фірми наближені до В. Буряка та Запоріжсталі.
Ліквідація корупції у сфері закупівель медичного обладнання, препаратів, ремонтних робіт в міських закладах.
Капітальний ремонт тепломереж.
Поступово в усіх районах міста час від часу проводять ремонти теплових мереж, для цього кожен рік створюють інвестиційні програми. Але по факту, це реакція на проблеми, а не їх попередження.
Справедливі тарифи для запоріжців.
Ключове, що варто зазначити, що на більшість тарифів Буряк не впливає. Хіба на вивіз сміття “Вельтумом”. І саме цю компанію зробили фактично монополістом на ринку вивезення смітті, з адміністративним обмеженням конкурентів. Більше того, тариф на вивезення сміття підіймається, а сама компанія пов’язана з бенефіціарами принаймні першого терміну Володимира Буряка – тодішнього керівництва комбінату “Запоріжсталь”.
Збільшити обсяги ремонтів будинків міста у 3 рази.
За період 2015-2019 років влада відзвітувала про ремонт близько 600 будинків.
Збільшити бюджет міста у 2 рази за 3 роки.
У 2015-му коли В. Буряк зайняв крісло міського голови, бюджет міста складав 4,3 млрд. гривень. У 2018-му бюджет склав 8,5 млрд. гривень, у 2020-му – 7,2 млрд. Бюджет збільшився, але завдяки децентралізації.
Виборчі обіцянки у жовтні 2020-го суттєво відрізнялись від попередньої кампанії, а деякі з’являлись вже по ходу роботи міського голови. Незважаючи на деякі позитивні проекти у місті, усі це нівелюється двома найголовнішими проблемами, які не були вирішені за попередні роки. Це катастрофічний стан екосистеми, який міський голова хоче змінити реконструкцією парків, площ і скверів та тотальна корумпованість. Практично кожен масштабний проект має корупційну складову на користь осіб наближених до В. Буряка.
Для здійснення благодійного платежу на користь ГО “ДІЙ-Тернопіль” перейдіть за посиланням
https://api.fondy.eu/s/ehV02qKDw?_ga=2.77068060.863014627.1607679474-880978449.1607441551