Підписи зібрано, звернення успішно зареєстровано, усі підготовчі заходи відбулися. Настав день громадських слухань. Як вони мають відбуватися? Аби слухання не перетворилися на неконструктивну суперечку, є процедура.
- До початку слухань відбувається реєстрація учасників за паспортом. Незареєстровані не зможуть голосувати. Учасники, що мають право голосу, отримують мандати для голосування, – це зареєстровані у межах громади містяни, яким є 18 років та більше.
- Від ініціаторів обирається головуючий та секретар. Обирається лічильна комісія – більшістю від представників громади. До неї не можуть входити представники влади чи КП, яких стосується порушене питання. Головуючий слідкує за порядком на слуханнях, секретар веде протокол, лічильна комісія – рахує присутніх, встановлює тих, хто має право голосу, та рахує голоси.
- Слухання починаються з затвердження порядку денного та регламенту.
Кожен учасник має право на виступ, питання, пропозицію – все це вноситься у протокол. На вимогу учасника пропозиція може бути проголосована.
Учасник слухань може бути видалений з них більшістю голосів, якщо заважає проведенню слухань, – говорить не по тематиці слухань, проводить політичну агітацію, використовує дискримінаційні, образливі вислови, закликає до порушення конституційного ладу чи порушення територіальної цілісності України.
Слухання відкриті, будь-який учасник може вести аудіо-, відеозапис та веб-трансляцію. За можливості це робить і організатор слухань, записи потім мають бути розміщені на сайті міськради упродовж 5 днів у розділі Громадські слухання. Наразі жодних аудіо- чи відеозаписів у даному розділі на сайті міськради немає.
За результатами слухань більшістю голосів учасників має бути ухвалене рішення, що також вноситься в протокол. Один примірник протокола зберігається у ініціаторів слухань, інший надсилається до міської ради для розгляду. Сам протокол має бути опублікований на сайті міськради у розділі Громадські слухання. Наразі жодних протоколів у даному розділі на сайті міськради немає.
Пропозиції, викладені у протоколі, мають бути розглянуті
- на засіданні міської ради або виконкому,
- міським головою, керівниками виконавчих органів, надавачами послуг, посадовцями, якщо до них скеровані пропозиції.
Результатів розгляду пропозицій може бути три: врахування, відхилення, часткове врахування.
У першому випадку має бути складений календарний план виконання та призначені відповідальні особи, у другому – зазначені причини відхиленння. Результат розгляду пропозицій публікується у розділі Громадські слухання.
Наразі в даному розділі є дані тільки про одну ініціативу слухань – від 2019 року
щодо тарифів на проїзд у комунальному транспорті. У реєстрації ініціативи відмовлено – перегляд рішень виконкому, який був заявлений в ініціативі, – за відповіддю міськради, не належить до відання місцевого самоврядування.
Помічені були усі наменші помилки звернення: невірно написані дати актів, щодо яких ініціювалося слухання, чи відсутня дата звернення. Даних про будь-які інші ініціативи інформації у розділі немає. У наступному матеріалі розбираємо, чи правомірна була відмова.
Читайте також: