У лютому центр «Дій-Вінниця» отримав приємні новини – разом з громадськими організаціями «Автомайдан Вінничини» та «Вінницька медіа-спілка» виграли суд по справі забудови історичної місцини майже у центрі міста – вінницької «Замкової гори».
Дозволи забудовнику суд визнав протиправними і зобов’язав проект рішення, який ми подавали в рамках місцевої ініціативи про створення на Замковій горі парку винести на розгляд сесії Вінницької міськради повторно.
Нагадаємо, справа навколо Замкової гори набула активного розголосу у вересні 2020-го. Тоді вінничани дізналися, що поблизу цього місця планують будувати шестиповерхову споруду.
Разом з іншими громадськими організаціями ми подали місцеву ініціативу про створення парку на території «Замкової гори», щоб зберегти історичну спадщину. На сесії, на якій розглядалась наша місцева ініціатива, міська рада винесла альтернативний проект рішення який дозволяв забудовнику будуватись надалі. Депутати на сесії підтримали проект рішення від міської ради.
Громадські активісти подали до суду на міську раду, щоб відмінити альтернативний проект рішення про облаштування Замкової гори. Деталі за посиланням.
Проаналізували проекти близько 90 проектів рішень, що були винесені на останнє засідання сесії Вінницької
міської ради, яка відбулася 26 лютого.
Міські обранці затвердили Стратегію розвитку міста 2030, дозволили транспортній компанії придбати у лізинг десять автобусів, знову затверджували «пакетом» зміни до статутів департаментів та комунальних підприємств та голосували за традиційні «земельні» питання. Деталі тут.
Не обійшлось без депутатських конфліктів інтересів, які «ДІЙ!-Вінниця» розглянув детально в окремому матеріалі. Деталі тут.
Для Дій Запоріжжя минулий місяць видався продуктивним на аналітичні матеріали. Активісти центру виявили що ж не так із бюджетом участі у місті. Виявляється, що майже 7 мільйонів з 10, які виділяються на ініціативи від громади, витрачають на фактичне «дофінансування» комунальних установ. Лікарні, школи та садочки – основні місця реалізації проектів. Детальніше про це у матеріалі.
Не оминули увагою й інший важливий та цікавий інструмент громадської участі – електронні петиції. Цей сервіс запрацював у місті 4 роки назад і вже час робити висновки. З більше ніж 6 тис петицій, необхідну для розгляду кількість голосів набрали лише 58 петицій (на момент публікації), з них за 36 депутати проголосували та зреалізували, а інші 22 відхили. А які саме читайте за посиланням.
Окрім цього проаналізували ключові рішення третьої сесії міської ради та проекти рішень на четверту сесію. Одним з таких проєктів рішень з подачі фракції «Слуга народу», було призначення одіозного Владислава Маренка у члени виконавчого комітету. Це той Марченко, який “стадіони чік” і який був героєм однієї з наших антикорупційних екскурсій. Згодом це ж призначення таки відбулось.
Центр брав активну участь у імплементації у місті програми “Громадський бюджет”. У лютому відбулася фінальна оцінка проектів координаційною радою, до якої входять представники Центру, й проекти що отримали підтримку були винесені на голосування. Крім того, спільно з колегами з Тернополя ми організували та провели круглий стіл “(НЕ)ГРОМАДСЬКИЙ БЮДЖЕТ”.
Центр продовжував спостерігати та аналізувати за формуванням нової владної команди у Краматорську. Цього разу мі розповіли городянам хто буде новими заступниками міського голови, та який їх функціонал.
Під час аналізу проектів рішень ми знайшли Положення про один з відділів, в якому прописані функції цензора. Центр звернувся до міської ради з пропозицією прибрати цю норму . Наразі депутати затвердили положення з врахуванням наших пропозицій.
У лютому команда Дій Маріуполь продовжила розповідати громаді про інструменти участі, які є в арсеналі Маріупольської громади.
Проаналізували резонансний кейс минулого – відмову у громадських слуханнях з приводу підвищення тарифів на проїзд у транспорті. Координатор Дій-Маріуполь роз’яснила алгоритм дій у подібних випадках. Також відвідували засідання постійних комісій та слідкували за сесією. Про найцікавіші земельні питання писали за посиланням.
В лютому команда Центру громадського контролю «Дій!» у Тернополі надавала консультації із залучення громадськості до бюджетного процесу Бережанської громади, а також консультації депутатів щодо депутатських звернень та запитів.
Крім того, цього місяця спільно із Центром громадського контролю «Дій!» у Краматорську, провели онлайн-обговорення «(НЕ)ГРОМАДСЬКИЙ БЮДЖЕТ», у якому взяли участь громадські активісти зі всієї України. Також, команда займалася підготовкою тренінгу для активістів з проектного менеджменту, який відбудеться у березні.
Публікація створена у рамках проекту центрів громадського контролю «Дій!» – проект, який реалізовується у 5-ти містах України (Тернопіль, Вінниця, Запоріжжя, Краматорськ, Маріуполь) за фінансової підтримки чеської організації People in Need, Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках програми «Transition Promotion Program» та Посольства Королівства Нідерланди в Україні. Зміст цієї статті є авторським та не обов’язково збігається з позицією донорських організацій.
Для здійснення благодійного платежу на користь ГО “ДІЙ-Тернопіль” перейдіть за посиланням
https://api.fondy.eu/s/ehV02qKDw?_ga=2.77068060.863014627.1607679474-880978449.1607441551