П’ята сесія Маріупольської міськради розпочнеться з мітингу маріупольців – 31 березня о 9.20 під стінами міськради запланована акція протесту проти будівництва приватного вишу Метінвесту у міському Саду. Втім, це не єдине рішення, яке розглядатимуть депутати.
Положення про підтримку ОСББ
У ДРЖКІ розробили Положення про виконання заходів щодо підтримки ОСББ у 2021-2026 роках. Як вказано у пояснювальній записці Департаменту, за розробки Положення врахували пропозиції представників ОСББ та ЖБК (житлово-будівельні кооперативи).
Серед основних напрямків Положення видатки міськради на ремонти та інші закупівлі, необхідні для розвитку будинків в ОСББ та ЖБК.
Так, перший капремонт після реєстрації ОСББ проводиться за рахунок міського бюджету. Капремонт ліфту 25% за рахунок ОСББ/ЖБК, решта – міський/обласний бюджет. Заміна ліфтів 15% за кошти ОСББ/ЖБК, решта – міський/обласний бюджет. Сухі пожежні рукава ОСББ зможуть отримати за рахунок 75% відшкодувань з міського бюджету.
ОСББ, як і раніше, має пріоритет у міському конкурсі міні-проектів, фінансування якого збільшили до 130 тисяч гривень за проект. Детальніше ознайомитися з Положенням можна тут
Азовсталь буде забезпечувати теплом квартири ?
Маріупольтепломережа залучає кредит для модернізації системи централізованого теплопостачання від Nefco (Північної екологічної фінансової корпорації). Комунальне підприємство може отримати 5 мільйонів євро кредиту на 9 років.
Як пише у пояснювальній записці начальник відділу інвестицій Микола Трифонов модернізувати теплопостачання у місті планують шляхом об’єднання трьох мереж теплопостачання, встановлення нового обладнання до котельних та використання скидного тепла (пари) комбінату Азовсталь для виробництва теплової енергії.
Скидне тепло – це будь-яка форма теплової енергії, що виробляється як побічний результат промислового процесу. Так, у Швеції скидне тепло забезпечує теплом домівки більше , ніж вугілля, газ та торф разом узяті. Як правило, промислове підприємство продає надлишок тепла, і компанія мережі централізованого теплопостачання (ЦТ) купує цей ресурс, щоб виробляти ЦТ для подальшого постачання своїм клієнтам. В ідеалі подібна співпраця знижує тариф на тепло. Проте на відміну від українського європейський ринок теплопостачання є конкурентним, де міста мають розмаїття підприємств. Скидне тепло може надходити як від великих галузей промисловості, таких як паперові фабрики, нафтопереробні та хімічні виробництва, так і від дрібних місцевих галузей, таких як пекарні, ливарні та друкарні. Долучатися до постачання можуть заводи з переробки сміття, ТЕЦ, біогазові установки тощо.
Для великих систем теплопостачання найбільш ефективною є конкурентна модель з великою кількістю постачальників теплової енергії на загальному ринку.
Ще один ризик, який постає перед подібними проектами – забезпечення транспортування пари до системи централізованого постачання (ЦТ). Якщо підприємство з надлишком тепла знаходиться занадто далеко від мережі централізованого теплопостачання, налагодження співпраці може виявитися занадто дорогим. У деяких випадках у галузі також можуть виникнути труднощі із гарантуванням постачання відпрацьованого тепла на рівні, прийнятному для компанії ЦТ.
Чи дослухаються депутати до голосу громади
Скандальний проект рішення про зміну цільового призначення ділянки у Міському парку розглядатимуть завтра. Нагадаємо, ТОВ МетінвестПолітехніка у липні 2020 року придбав приміщення у Міському парку, цільове призначення якого – виставкова зала. Наразі власник бажає змінити його на будівництво учбових закладів та побудувати 4-метрову будівлю у Міському саду, приватний технічний виш. Також з грудня 2020 року МетінвестПолітехніка отримав в оренду ділянку на 4400 кв.м. Не дивлячись на резонанс у суспільстві, громадські слухання з цього питання проведено не було.
Для здійснення благодійного платежу на користь ГО “ДІЙ-Тернопіль” перейдіть за посиланням
https://api.fondy.eu/s/ehV02qKDw?_ga=2.77068060.863014627.1607679474-880978449.1607441551