Наприкінці березня, запорізькі депутати знову зберуться на чергову, вже п’яту сесію міської ради. Давайте подивимось, які проєкти рішень вони будуть приймати.
Петиція набрала 800 голосів, чого достатньо для того, аби депутати розглянули її на сесії та винесли своє рішення. Але загалом, процедура передбачає ще декілька етапів перед самим голосуванням. Після того, як завершується голосування по петиції, фахівці міської ради мають розглянути ідею петиції на можливість її реалізації та надати свої експертні рекомендації. В цьому випадку, інспекція з благоустрою, яка і розглядала цю петицію, не рекомендує створювати «зоополіцію» через ряд наступних факторів:
Загалом же виглядає так, ніби створювати зоополіцію недоречно і нереально, тому й не рекомендували ухвалювати це рішення.
Але наприклад, у Запоріжжі створили комунальну інспекцію з паркування, функції якої також дублюються з поліцією, а в деяких містах працює так звана «комунальна» поліція – «Муніципальна варта», яка здійснює охорону правопорядку і ряд інших функцій, що також є в зоні відповідальності національної поліції.
В разу закупівлі такого обладнання, очікується покращення на 10-15% стану здоров’я населення м. Запоріжжя та області, а також покращення якості, своєчасності та доступності медичної допомоги. Лікарня екстреної допомоги та лікарня №9 є опорними, для надання медичної допомоги населенню, а ще в них реалізується програма «Велике будівництво», тому і вирішили провести закупівлю саме для них. Але поки невідомо яке саме це може бути обладнання, а в разі прийняття цього рішення заклади поки лише вивчатимуть умови та робитимуть розрахунки.
На підприємстві планують закупити на умовах лізингу 8 аварійних фургонів, 1 автокран та 9 вантажно-пасажирських автомобілів. Чому? Ну бо, якщо зі штатом та забезпеченням на підприємстві все добре, то з технікою існують деякі проблеми. Зокрема повідомляється про незадовільний стан 6 фургонів для виконання ремонтних робіт, 4 вантажно-пасажирських автомобілі підлягають списанню, а ще 9 фургонів та 1 вантажно-пасажирський автомобіль підлягають капітальному ремонту. Через це знижуються темпи виконання робіт, якість, а також виникають проблеми з продуктивністю праці, виходу з ладу вузлів і агрегатів і загалом низьку ефективність використання робочого часу. А завдяки придбанню нових автомобілей, у «водоканалі» розраховують оперативно проводити ремонти, економічно вигідно перевозити малогабаритні вантажі (насоси, люки), своєчасно контролювати водопровідні мережі, контролювати скид стічних вод, підвищити ефективність виконання робіт та економно і раціонально використовувати паливо-мастильні матеріали.
Минулого року підприємство вже закупило 7 нових авто.
Схожа ситуація і у «Теплових мережах», які займають обслуговуванням мереж постачання гарячої води. На підприємстві хочуть замінити 7 легкових автомобілей, через тривалий термін експлуатації, незадовільний стан та недоцільність ремонту. Окрім цього планують замінити 5 вантажно-пасажирських автомобілі, 2 вантажних самоскиди, 1 ескаватор-навантажувач, 1 ескватор-навантажувач з фрезою та 2 віброкатка тротуарних. А минулого року також на умовах лізингу, «теплові мережі» вже закупали нову техніку.
Повідомили, що для будівництва такого майданчика, необхідна територія за межами житлових кварталів (аби знизити шумові ефекти) і мати розмір 1200 на 70 м. А поки такого майданчика немає, автолюбителі змагаються на територіях великих стоянок торгових центрів, дорогах та на аеродромному комплекті у с. Широке. На відміну від петиції щодо створення «Зоополіції» у департаменті спорту, сім’ї та молоді, який займався вивченням можливості реалізації даної петиції, немає чітких рекомендацій підтримати\не підтримати.
Так відбували змагання з дрифту до кінця 2020-го року, біля каскадів фонтанів “Райдуга”. Але потім там встановили обмеження.
Програму соціального захисту населення пропонують збільшити на 5 мільйонів. Йдеться про збільшення фінансування на конкретне завдання: «Забезпечення соціальними послугами громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, хворих, які не здатні до самообслуговування». Так, з 2,5 мільйонів, фінансування на це завдання збільшується до 7,7 млн гривень, а завдяки прийняттю цього проєкту, планують підвищити рівень соціального захисту малозабезпечених та непрацездатних громадян, створити умови для надання якісних соціальних послуг і вирішити соціальні проблеми міста.
Ці додаткові кошти планують виділити для забезпечення виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги на непрофесійній основі, відповідно до вимог пКМУ від 23.09.2020 №859. Загалом же сума фінансування цієї програми з 55 млн, збільшується до 60.
Пропонується зменшити видатки на надання матеріальної допомоги громадянам міста, які опинились в скрутній ситуації на майже 6,5 млн, і збільшення на цю ж суму видатки на освіту, охорону здоров’я, культуру і туризм, спорт та житлово-комунальне господарство. Тобто 6,5 млн. гривень перенесуть з одного на інше. Загалом же депутатський фонд на цей рік складає 64 мільйони. Це ті кошти міського бюджету, якими депутати можуть розпоряджатись задля вирішення певних проблеми у жителів громади та\або різного роду установ(шкіл, садочків). Відповідно до звернень депутатів міської ради кошти можуть спрямовуватись на:
3. Про зміну розміру нарахувань населенню за теплову енергію (оприлюднено 03.03.2021)
У разі прийняття цього рішення, здійснять перерахунок для ОСББ на загальну суму 2,1 млн гривень. Пов’язано це з тарифами та договорами між ОСББ та «Тепловими мережами», які укладені раніше. А нові нарахування, як стверджують власники ОСББ здійснили за новими договорами, для застосування яких не було підстав.
2. Про вихід з «Международной Ассамблеи столиц и крупных городов (МАГ)» (оприлюднено 16.03.2021)
МАГ – суспільне некомерційне об’єднання, що створено для організації спільних дій з метою з метою соціально-економічного розвитку міст. Об’єднання утворили у 1998 році в Росії і входять туди міста 9 країн СНД. Фактично будь-яка співпраця з даними об’єднанням та сплата членських внесків припинилась у 2014 році, але лише зараз вирішили оформити вихід юридично.
«На першому етапі планується закупівля робіт термомодернізації на 12 об’єктах – це 8 садочків, 2 школи, Центр первинної медико-санітарної допомоги, а також жіноча консультація» – повідомляли на сайті міської ради влітку 2020-го року.
Сам проєкт не є суто запорізьким, бо фінансується Європейським інвестиційним банком, і реалізується в рамках «Програми розвитку муніципальної інфраструктури України». Підготовка до термомодернізації у Запоріжжі почалась ще в середині минулого року, а тепер у міській раді взялись за врегулювання організаційних питань. Цей проєкт рішення покладає на міське керівництво організаторські функції(оголошення тендеру, підписання контрактів, підписання рахунків-фактур, співфінансування тощо). Так міський голова вже затвердив склад групи з реалізації проєкту, яка згідно з розпорядженням виконуватиме завдання:
Але це не означає, що рішення вже ухвалені і все буде як написано. За ці проєкти рішень ще голосуватимуть депутати на сесії, тож можливі будь-які зміни.
Сама ж сесія відбудеться 31.03.2021
Антон Літвіненко, журналіст мережі центрів громадського контролю “Дій!”
Публікація створена у рамках проекту центрів громадського контролю «Дій!» – проект, який реалізовується у 5-ти містах України (Тернопіль, Вінниця, Запоріжжя, Краматорськ, Маріуполь) за фінансової підтримки чеської організації People in Need, Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках програми «Transition Promotion Program» та Посольства Королівства Нідерланди в Україні. Зміст цієї статті є авторським та не обов’язково збігається з позицією донорських організацій.
Для здійснення благодійного платежу на користь ГО “ДІЙ-Тернопіль” перейдіть за посиланням
https://api.fondy.eu/s/ehV02qKDw?_ga=2.77068060.863014627.1607679474-880978449.1607441551