Сьогоднішня сесія розпочался із звернення депутатки Катерини Сухомлинової щодо питання виконання Закону про державну мову. “Нагадаю, що усі посадовці, депутати міської ради, зобов’язані, тобто це не прохання, вести свою роботу українською мовою. Не ображайтесь, якщо потім будете отримувати листи від мовного обмбудсмена”, – підкреслила депутат. Депутати та голова сперечатися не стали, але вже за півгодини засідання деякі депутати перейшли на російську.
Громадський бюджет та суперечки щодо регламенту
Сьогодні депутати проголосували за внесення змін до Положення про громадський бюджет. Збільшили обсяг фінансування малих проектів до 300 тисяч гривень, та великих до 600 тисяч гривень. Суперечку викликало питання нових термінів подачі заявок на участь.
Читайте також: Как может измениться Общественный бюджет Мариуполя?
Зазначимо, що раніше термін подачі заявок на участь був з 1 травня до 30 червня, тепер термін хочуть посунути з 1 квітня до кінця травня. Депутати не змогли розібратися, який граничний термін цього року для участі громадян в конкурсі та чи стосуються зміни 2021 чи 2022 року.
Депутатка від ОПЗЖ Яна Курилова запропонувала лишити термін подачі заявок цього року до кінця червня, на що отримала зауваження міського голови, що всі питання треба було вирішувати під час постійних комісій.
Втім, зауважимо, що стаття 36 Регламенту міської ради визначає порядок голосування та прийняття рішень. Усі пропозиції та поправки мають голосуватися окремо. На голосування ставляться усі пропозиції та правки, що не були відкликані.
Максим Бородін зауважив, що депутати запізно отримують порядок денний сесії. “Ми отримали лише за добу до засідання комісії. Цього недостатньо, щоб розглянути 150 питань, – і підтримав депутатку Курилову. – Дійсно Регламент дозволяє поставити питання на голосування зауваження, а потім голосувати в цілому”.
Втім, міський голова зауважив: “Будет бардак как в Верховной раде”.
Олег Харченко запропонував проголосувати в цілому та поставити на голосування правку “термін подання заявок діє з 2022 року”. Але депутати голосували тільки за питання в цілому.
Хто з депутатів готовий вакцинуватися?
Директор ЦПМСП № 2 Євген Матвєєв закликав усіх депутатів підтримати кампанію вакцинації та показати виборцям позитивний приклад.
“Я буду говорить языком своего избирателя, – розпочав виступ стосовно питання вакцинації депутат Блоку Вадима Бойченка Юрій Дорошенко. – Я, конечно, пройду вакцинацию, но у людей много вопросов, на счет эффективности вакцины, ее побочных эффектов”.
Міський голова підкреслив, що депутати не лікарі, аби обговорювати вакцини з цієї точки зору: “Я был в Стамбуле у коллег, по вопросу строительства клиники в Мариуполе. Они говорят: у нас нет проблем с вакцинацией. Есть списки, 96% людей стоят в очереди и ждут вакцинации. Я призываю – не обсуждать, не давать оценку, оценку может дать только врач. Мы должны создать условия, чтобы Мариуполь был первым по вакцинации. Если мы будем оценивать, мы растянем период вакцинации. Наши врачи уже год борются с этой проблемой. Они уже устали, они по два-три раза переболели. Я предлагаю сформировать коммуникационную стратегию по вакцинации. И призываю, чтобы каждый депутат это поддержал. Обратите внимание, что ковид помолодел. Мир не придумал другого противостояния таким пандемиям. Единственный способ это вакцинация”.
Максим Бородін розповів, що планує пройти вакцинацію: “Дуже багато людей з мого оточення вже провакцінувалося, і не було ніяких важких ефектів. Моя дружина вже отримала вакцину, я чекаю на свою чергу”.
“Я теж зареєструвалася на вакцинацію, – приєдналася депутатка БВБ Ніна Воробей. – На мене вплинули педагоги з Греції, які працюють в 47 школі. Вони вважають, що найгірша вакцина краща, ніж зовсім ніяка вакцина”.
Про свій досвід вакцинації розповів лікар та депутат БВБ Олександр Железняк: “Я привился. Чувствую себя замечательно. И в день вакцинации, и спустя месяц, у меня хорошие показатели антител, и сделаю вторую прививку в июне. Прошу вас, со своими избирателями работайте в этом направлении”.
Лікар Євген Матвєєв підкреслив, що жодних літальних випадків після вакцинації в Маріуполі зареєстровано не було: “Слава богу, жодної. Не було також і важких побочних реакцій, все відповідно до очікуваних. Наша кампанія вакцинації буде ефективніше, якщо ви візьмете у ній участь”, – знову звернувся Матвєєв до депутатів.
Кредит для Міськводоканалу та лобіювання підрядників
Проголосували сьогодні депутати за проект “Про погодження умов залучення кредиту комунальним підприємством “Маріупольське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства”від Міністерства фінансів України.
Для реконструкції системи водопостачання та водовідведення Маріуполя підприємство залучає кредит у 27 мільйонів євро на 30 років, що фінансується Європейським інвестиційним банком.
Депутат ОПЗЖ Вадим Істратов виступив з пропозицією віддати реалізацію проекта підрядникам із Маріуполя: “Хотелось бы, чтобы деньги, которые мы потратим, и далее работали на Мариуполь. Для этого нужно, чтобы подрядные организации были большей частью мариупольские. Потому что сейчас основной плательщик Метинвест (уточнимо, що доля вкладень у міський бюджет у малого та середнього бізнесу на рівні із металургійними комбінатами – прим.). За последние два года выросла его доля на 6%, но сейчас прогнозируют стагнацию рынка металла, этот процент может упасть. Деньги для бюджета надо находить. Думаю, лучший вариант, если мы будем привлекать исключительно мариупольских предпринимателей или просить организации, которые будут выполнять работы, временно регистрироваться в Мариуполе. И чтоб вы, Вадим Сергеевич, дали соответствующее поручение”.
Міський голова зазначив, що не має змоги впливати на такі рішення, але підтримує ідею рекомендувати французьким партнерів вітчизняних виробників. “Мариуполь – самый прозрачный город, для таких вопросов есть ProZorro. Этот проект уже обсуждается на уровне президентов. Владимир Зеленский обсуждал его с Эмманюэлем Макроном. Конечно, мы говорим, что было бы хорошо, если бы к реализации проекта приобщали наши украинские компании, которые имели бы здесь регистрационный адрес, и, соответственно, здесь сохранялись налоги. Но мы не можем это требовать, только рекомендовать”.
Для здійснення благодійного платежу на користь ГО “ДІЙ-Тернопіль” перейдіть за посиланням
https://api.fondy.eu/s/ehV02qKDw?_ga=2.77068060.863014627.1607679474-880978449.1607441551