Більше 270 питань порядку денного розглянули тернопільські депутати на черговій сесії міської ради. Слухали декілька депутатських звернень до керівництва держави та інші питання, більшість – земельні.
Зокрема, депутати Тернопільської міської ради звернулися Президента України Володимира Зеленського з проханням відновити право органів місцевого самоврядування здійснювати контроль за додержанням законодавства про працю. Нагадаємо, що 4 березня 2021 року Верховна Рада прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання надмірному тиску на суб’єктів господарювання» №1320, згідно якого ОМС втратили право здійснювати «контроль за працею».
«Цим законом позбавлено нас повноважень з контролю за додержанням законодавства про працю, що, в свою чергу, зменшить доходи нашого бюджету, призведе до зростання тіньової зайнятості та неотримання найманими працівниками державних соціальних гарантій», – зазначив міський голова Сергій Надал.
Крім того, підтримали внесення зміни до «Програми розвитку малого і середнього підприємництва на 2021-2022 роки». Відтак, з бюджету громади виділять 4 млн грн для додаткової фінансової підтримки місцевих підприємців, які будуть змушені припинити свою діяльність у випадку введення локдауну через COVID-19.
Також, депутати погодили внесення змін у «Програму забезпечення обороноздатності військових формувань Тернопільського гарнізону та військового призову Тернопільської міської територіальної громади на 2021 рік». Йдеться про фінансування у розмірі 2 млн грн на забезпечення функціонування Батальйону територіальної оборони (ВЧ А7170), а також проведення навчань та закупівлю техніки, запасних частин, ремонт техніки і паливо-мастильних матеріалів.
Не можна оминути проєкт рішення «Про затвердження Концепції цифрової трансформації Тернопільської міської територіальної громади на 2021-2023 роки». Така концепція, на думку керівництва міста, є необхідною для продовження цифрового перетворення громади. Передбачено розвиток кабінету тернополянина, соціальної карти, автоматизованої системи оплати проїзду, електронного документообігу та інших систем.
Варто зазначити, що цей проєкт рішення був опублікований 19 квітня, що є порушенням ст. 15 п. 2 ЗУ “Про доступ до публічної інформації”, яким передбачено його оприлюднення “не пізніш як за 10 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття”.
Підтримали депутати і проєкт про «Глибоку термомодернізацію будівель закладів освіти м. Тернополя». Так, до 2024 року термомодернізують 52 тернопільські школи та 38 дитячих садків.
Чимало запитань та сміху викликав у депутатів проєкт «Про надання дозволу на відчуження майна». Мова йде про «відчуження» міста від двох поні та самця лами. Як пояснив начальник відділу інженерно-транспортної інфраструктури ТМР, Андрій Дроздовський, на виручені кошти за продаж двох поні, народжених у тернопільському Зоокуточку, міська рада придбає птицю, а ламу продають, бо двоє самців на території, на жаль, не вживаються.
«Неможливо їх забезпечити, бо це два самця, які один одного загризуть. Тому одного треба продати, натомість купити самку», – додав очільник міста Сергій Надал.
Запис відеотрансляції сесії Тернопільської міської ради можна переглянути ТУТ.
Авторка: Наталя Небельська, журналістка Центру громадського контролю «ДІЙ!» у Тернополі.
Довідка: Центр громадського контролю «Дій!» – проект, який реалізується у 5-ти містах України (Тернопіль, Вінниця, Запоріжжя, Краматорськ, Маріуполь) за фінансової підтримки чеської організації People in Need, Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках програми «Transition Promotion Program» та Посольства Королівства Нідерланди в Україні, Посольства США в Україні. Зміст цієї статті не обов’язково збігається з їхньою позицією.
Для здійснення благодійного платежу на користь ГО “ДІЙ-Тернопіль” перейдіть за посиланням
https://api.fondy.eu/s/ehV02qKDw?_ga=2.77068060.863014627.1607679474-880978449.1607441551