Департамент житлової структури планує об’єднати керуючі компанії. Як бачать у департаменті, це дозволить скоротити витрати на утримання станов та покращить якість послуг. Втім, депутати висловили свій сумнів, а мешканці виступають проти. Про що говорили на засіданні постійної комісії з питань ЖКГ та енергозбереження?
Як розповів директор департаменту Сергій Марчук, у місті наразі шість керуючих компаній, з яких одна приватна. Департамент планує реорганізувати комунальні підприємства, та долучити ЖКП Приморську до Азовжитлоцентру, а ЖКП Кальміуську до Азовжитлокомплексу. Із проектом рішення можна ознайомитися тут.
“Кальміуська обслуговує лише 50 будинків, штат маленький, витрати на персонал виходять 1 грн на кв.м, це дорого. Ми приєднуємо маленькі ЖКП до більших”, – пояснив Марчук. Він відмітив, що скорочення штату не передбачається. працівники адміністрації будуть скеровані на обслуговування. Депутати запитали, про який штат йдеться мова, директор департаменту відповів, що в КП, що реорганізуються, штат на 13 осіб. “Вісім це адміністрація, а п’ять в полях, інших наймають”, – розповів Дмітрієв.
Він також додав, що після реорганізації два КП будуть керуючими, а два філіями, що будуть безпосередньо надавати послуги.
“У Приморському районі лишиться фронт-офіс, але там будуть консолідуватися сили по обслуговуванню, а не адміністрація”, – сказав Марчук. “Ми плануємо, що КП зможуть офіційно надавати послуги приватним та юридичним особам, а також ОСББ, наприклад, косити траву. Також, щоб КП приймали участь у міських програмах як підрядники”.
Втім, депутати спитали, чи була можливість надавати послуги прописана раніше у статутах КП, Марчук уточнив, що так. Депутати висловили сумнів, що якість послуг зміниться. “З досвіду, не дай бог, щоби робітник жеку ремонтував вам кран”, – зіронізував Олександр Дмітрієв (був начальником Департаменту у 2010-2015 роках).
Але більше питань у депутатів виникло після виступу мешканців, що осблуговуються Приморською. “Я представник мешканців декількох будинків, які першими вирвалися від МДЛ, до якого нас насильно долучали. Реорганізація свого роду вже була. Зараз ми зробили свій вибір і перейшли до керуючої компанії Приморська. По суті, ми її відродили з нуля”, – розповіла мешканка Маріуполя Ірина Худько.
Містяни розповіли, що Приморська не фінансується містом і повністю утримується за кошти комунальних платежів. “Менше – не означає гірше. Місто ані копійки не сплачує ні директору, ні бухгалтеру, ні слюсарям. Люди сплачують більше 100%, навіть на місяць вперед”.
Ірина Худько закликала депутатів зняти проект рішення з розгляду, як передчасний. “У нас є індивідуальні договори, з Житлоцентром я підписувати договір (як представник мешканців – прим.) не хочу. Цей проект не обгрунтований ніякими розрахунками. Ні комунікації, ні роз’яснень, ні зборів не було”.
Також вона додала, що інформація про збутковість керуючої компанії висвітлена некоректно. “Борги в неї лишилися внаслідок діяльності попередніх керуючих компаній: ЖКП-4, Краснолуцької та МДЛ. Щоби Приморська добре працювала, їй треба повернути матеріальну базу, яка була”.
Голова комісії Андрій Федай запропонував голові Департаменту розглянути можливість збільшення бюджету у програмі СЕР для розвитку Приморської.
Для здійснення благодійного платежу на користь ГО “ДІЙ-Тернопіль” перейдіть за посиланням
https://api.fondy.eu/s/ehV02qKDw?_ga=2.77068060.863014627.1607679474-880978449.1607441551
1 Comment
Доброе утро! Я живу на Лунина 13В,и мама моя живёт на я Лунина 25.Мы относимся к УК Приморская, очень довольны работой этой компании и её работниками. По сравнению с МДЛ, это небо и земля. У нас в подъездах чисто, убирается чаще, чем убирали в МДЛ, раз в месяц в лучшем случае. На Лунина 25,мы собрали подписи всего дома, против перехода в другую компанию. С уважением Эллен Чернавская