Міська рада відзвітувала: «У Запоріжжі оновили площу Привокзальну». Дискусії щодо необхідності реконструкції привокзальної площі точаться вже давно, і про це також відомо у міській раді.
Ось так у 2018-му році про необхідність реконструкції висловлювався заступник директора департаменту архітектури та містобудування, Павло Назаренко:
«Проектні матеріали будуть опубліковані на сайті міської ради. Протягом 30 днів, а може навіть і довше, оскільки це дуже складне рішення, будуть проходити громадські слухання і жителі зможуть ознайомитися з цим планом. Ми не знаємо точно в якому форматі це буде. Напевно, краще, щоб це були презентації та обговорення. Головне, щоб був зворотний зв’язок і результат. За підсумком ми приймемо спільне рішення і зможемо замовити проект благоустрою, реконструкцію та інше»
Публічні обговорення та презентацію дійсно провели. Спочатку, влітку 2018-го відбувся мозковий штурм, де всі бажаючі могли висловити власні пропозиції щодо майбутньої реконструкції, а згодом, восени провели презентацію розробленого проекту.
Таким був проект реконструкції Привокзальної площі
Його розробкою займався запорізький архітектор Дмитро Романов та архітектори одеської студії Жанни Кисельової. Вартість розробки проекту склала 250 тисяч гривень.
Розширення пішоходної зони, висадка нових дерев, фонтани, оновлена транспортна розв’язка, зручні лавки та зелена зона – усе це, мало б стати атрибутами оновленої привокзальної площі, і наче всі дійшли згоди щодо проекту. Департамент архітектури та містобудування мав розробити детальний покроковий план щодо реконструкції і громадськість начебто все влаштовувало.
«У мерії сподіваються, що детальний план допоможе привести в подальшому в божеський вигляд нинішню Привокзальну площу: з її застарілими МАФами, величезною парковкою прямо посередині всієї площі, стихійним ринком, незавершеними об’єктами будівництва, трьома зупинками громадського транспорту без будь-яких умов і іншим» – повідомляв у 2018-му http://1news.zp.ua
Але щось пішло не так. За представленим проектом, планували зробити масштабну реконструкцію, а фактично через 3 роки, міський голова пафосно прозвітував про зроблену реконструкцію, яка в реальності лише частина. Навіть частинка площі. І якщо порівнювати , то план і зроблене взагалі не відповідає концепції: на місці викладеної бруківки мали б розташовуватись перероблені зупинки для автобусів та проїзд до стоянки авто. Замість цього на площі встановили урни, лавки та просто поклали плитку.
Але в результаті вийшло так
—
Публікація створена у рамках проекту центрів громадського контролю «Дій!» – проект, який реалізовується у 5-ти містах України (Тернопіль, Вінниця, Запоріжжя, Краматорськ, Маріуполь) за фінансової підтримки чеської організації People in Need, Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках програми «Transition Promotion Program» та Посольства Королівства Нідерланди в Україні. Зміст цієї статті є авторським та не обов’язково збігається з позицією донорських організацій.
Для здійснення благодійного платежу на користь ГО “ДІЙ-Тернопіль” перейдіть за посиланням
https://api.fondy.eu/s/ehV02qKDw?_ga=2.77068060.863014627.1607679474-880978449.1607441551