Нещодавно ми розповідали вам про інструмент Місцевих ініціатив у Маріуполі – як готувати проекти рішення. Власний досвід має маріуполець Олексій Леонтьєв, який одним із перших скористувався цією можливістю та підготував проект рішення для міськради. У 2016 році він розробив проект про реконструкцію стадіону школи № 57. І ніби хороша новина – місцеву ініціативу від містянина реалізовано. Але стадіон до сих пір занедбаний, розповідає автор проекту. Що ж змінилося?
За даними міськради, інструмент місцеві ініціативи більш популярний, ніж про це можна свідчити із даних офіційного сайту. Як ми вже писали, у розділі Місцеві ініціативи на офіційному сайті міськради опублікована інформація про п’ять ініціатив, статус яких у більшості досі “На розгляді” з 2018 року, що говорить про неактуальність даних на сторінці.
Втім, у відповіді на наш запит, у міськраді розповіли, що за п’ять років впровадження цього інструменту у місті маріупольці подали 81 ініціативу, з яких відхилено було 52, а реалізовано 29. Деталі по цих ініціативах ми розкажемо у наступному матеріалі. Нагадаємо, що лідер із використання цього інструменту був Кам’янець-Подільский, де ще на момент 2018 року подали аж 2429 ініціатив, з них впроваджено міською радою – 821 (34%).
Читайте також: Місцеві ініціативи в Маріуполі не працюють? На прикладі шкільного стадіону на Східному
Підтвердили у міськраді і статус ініціативи щодо реконструкції стадіону школи № 57 та розповіли про обсяг проведених робіт. “У 2017 році до 85 річчя Донецької області, на території ЗОШ № 57 було встановлено антивандальні тренажери у рамках співфінансування Донецької облдержадміністрації та Маріупольської міської ради”, – відповіли у Управлінні молоді та спорту. Вартість виконаних робіт у відповіді не зазначили.
Автор проекту рішення вчитель музики Олексій Леонтьєв підтверджує цю інформацію, проте, зазначає, що ідея його проекту полягала саме в масштабній реконструкції стадіону – заміні покриття, чого не відбулося.
До того ж, аби змотивувати владу до дій та довести зацікавленість мешканців у оновленні стадіону, Олексій організував декілька концертів для збору підписів та зумів знайти грант на встановлення вуличних тренажерів. “А згодом і влада встановила свої, мене це здивувало”, – говорить маріуполець.
Тренажери, які встановили мешканці мікрорайону на кошти гранту. Фото надане Олексієм Леонтьєвим
Тренажери, встановлені за кошти міста та області. Фото надане Олексієм Леонтьєвим
Для здійснення благодійного платежу на користь ГО “ДІЙ-Тернопіль” перейдіть за посиланням
https://api.fondy.eu/s/ehV02qKDw?_ga=2.77068060.863014627.1607679474-880978449.1607441551