Найцікавіші знахідки експертів Мережі останнього місяця весни.
ДІЙ-Вінниця
«ДІЙ!-Вінниця» здійснив власний моніторинговий візит до Тиврівського обласного будинку–інтернату для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку. У закладі, який розрахований на 250 підопічних наразі проживає 172 людини, більше сотні з них лежачі. Працює тут – 170 людей. Найбільша проблема Тиврівського обласного будинку–інтернату для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку – відсутність підйомника на другий поверх, де проживають лежачі мешканці. На «прогулянку» їх виносять на великий балкон. Ціна питання – близько півтора мільйона гривень.
ЦГК «Дій!-Вінниця» поспілкувався з Представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в центральних областях Валерієм Ольховим. Говорили про те, як забезпечуються права людей, що знаходяться в установах закритого типу у Вінницькій області в умовах пандемії.
Журналісти «ДІЙ!-Вінниця» у рамках проекту «Моніторинг дотримання прав людини в умовах карантинних заходів із запобігання та поширення COVID-19 у закритих установах Вінницької області» відвідали Сутисківську школу- інтернат
та поспілкувались з керівництвом закладу, медичним персоналом, вихованцями, депутатами сільської ради та народною депутаткою.
Відвідали засідання сесії, що відбулась у п’ятницю, 28 травня. Депутати затвердили рішення про ліквідацію комунального підприємства «Добродій», а також рішеннями зменшили статутний капітал КП «Вінницька міська аптека», затвердили новий порядок використання коштів за оплату фактично виконаних обсягів пасажироперевезень, дали дозвіл нна продовження будівництва кладовища у Сабарові та заслухали виконання міського бюджету за І квартал 2021 року.
ДІЙ-Краматорськ
Центр продовжував відстежувати, як відбувається реконструкція Саду Бернацького. Цього разу компанії з оточення нардепа Максима Єфімова отримала 72 мільйона гривень на продовження реконструкції
Завдяки постійному моніторингу проектів рішень міської ради ми дізналися, що відомий міський бізнесмен Костянтин Машненков збирається звести торгівельний центр на місті колишнього ринку. Цікаво, що ласу земельну ділянку бізнесмен отримав без жодного конкурсу .
Центр продовжує відслідковувати тему будівництва будинку для переселенців у Краматорську. У травні стало відомо, що забудовником буде велика будівельна компанія з Харкова. А звести будинок планується за один рік.
ДІЙ-Запоріжжя
ЦГК «Дій – Запоріжжя» на початку травня відреагували на заяву Володимира Буряка стосовно виконаної роботи по реконструкції та оновленню площі «Привокзальної» на протязі двох років.
Та нагадали, що задум осучаснення площі в 2018 році був не в ідейно застарілому встановленні урн, лав та покладання плитки на площі, а в загальній зміні ландшафту з молодими деревами та фонтанами. А фактично, замість реконструкції площу трохи оновили
Розповіли, як з підвищення тарифів на вивіз побутових відходів для населення, розпочато реалізацію інвестиційної програми для монополіста ТОВ «Вельтум-Запоріжжя», та куди планують витратити 14 млн гривень підприємства в поточному році.
Детально розібрали заплановане використання 170 млн. грн в міській програмі соціального захисту населення, та зміни завдань програми, починаючи від адресної цільової допомоги для осіб з інвалідністю та закінчуючи реалізацією проєктів громадського бюджету.
В статті стосовно змін в програми відповідальній за громадський транспорт в Запоріжжі, розповіли про джерела фінансування втілення завдань програми. Та що на превеликий жаль для приватних пасажироперевізників, комунальні підприємства залишаються пріоритетними в очах міської влади. При цьому нагадали, куди витрачались бюджетні кошти комунальними службами міського пасажирського транспорту, протягом попередніх років.
ДІЙ-Тернопіль
Якою б професійною та вмотивованою не була команда, системність її роботи залежить від лідера, або й кількох лідерів. Приймати складні рішення, залучати команду, планувати проєкти, вибудовувати довіру – складні процеси, якими потрібно вміло управляти. Про типи лідерства, застосування різних технік в менеджменті розповів Іван Омелян для активістів Лановецької громади.
Християноцентризм, шкідливість контрацепції та визначення аборту не як штучного переривання вагітності, а вбивства дитини – такими меседжами усіяна книга “Основи сім’ї” Адріана Буковинського. За використання цієї освітньої програми проголосували тернопільські депутати. Ми проаналізували, що ж у ній корисного чи шкідливого.
У травні підписали меморандум про співпрацю з регіональним представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Володимиром Воловником та проаналізували проекти рішень та рішення шостої сесії Тернопільської міської ради.
ДІЙ-Маріуполь
У травні Дій-Маріуполь продовжила розповідати про інструменти участі, що наявні у Маріуполі. Цього разу приділили увагу Громадському бюджету, розробили інфорграфіку та листівки.
Також написали інструкцію по Місцевим ініціативам та розглянули, як вони працюють на практиці – на досвіді маріупольця, який намагався відновити шкільний стадіон на Східному мікрорайоні Маріуполя.
Відвідували засідання постійних комісій та аналізували найбільш обговорювані проекти рішень.
Висвітлили екологічну проблему – про токсичні випаровування з очисної станції, від яких страждають мешканці декількох районів міста.
Слідкували за перебігом сесії та написали огляд на спірний проект рішення – про список присяжних, в числі якого затвердили екс-чиновницю, яка свого часу покинула посаду на тлі корупційного скандалу.
Також координаторка проекту Ванда Вєровська відвідала робочу нараду “Закупівля соціальних послуг через соціальне замовлення.
Розпочали цикл публікацій про вплив пандемії на життя людей, що перебувають у закритих установах. І виявили, що у двох закритих установах Маріуполя не було зареєстровано жодного хворого на коронавірус серед засуджених за цілий рік.
Для здійснення благодійного платежу на користь ГО “ДІЙ-Тернопіль” перейдіть за посиланням
https://api.fondy.eu/s/ehV02qKDw?_ga=2.77068060.863014627.1607679474-880978449.1607441551