Серед електронних сервісів, які полегшують спілкування українців із владою, неважко розгубитися. Чи знають громадяни, що вони можуть впливати на своє майбутнє, не оббиваючи кабінети чиновників, депутатів, не звертаючись до журналістів, а через платформу e-dem.ua? За час свого існування сервіси e-Dem стали справжнім містком між громадами, які хочуть впливати на прийнятті рішень та органами місцевого самоврядування, які прагнуть будувати довірливі стосунки із жителями міст і громад. Зупинимося детальніше на сервісі електронних консультацій, який серед інших пропонує платформа e-Dem.
Сервіс “Консультації з громадськістю” передбачає три розділи:
Гасло цього розділу “Висловлюй позицію. Консультуй владу. Впливай на майбутнє!”
Користуватися “Електронними консультаціями” можуть як громадяни, такі і органи місцевого самоврядування. Сервіс надає органам місцевої влади можливість залучати пропозиції жителів щодо питань розвитку міст та громад, організовувати обговорення проєктів документів перед їхнім розглядом та схваленням, проводити місцеві опитування в різних формах з метою вивчення думки активної частини громадян.
Тернопільська міська рада не надто активно користується сервісом “Консультації з громадськістю”. Остання консультація була опублікована 15 грудня 2020 року. Запитували, чи варто переіменовувати одну із вулиць Тернополя на честь загиблого в АТО тернополянина Михайла Цимбалістого. Тернополяни не надто активно беруть участь у подібних обговореннях.
Останнє опитування стосувалося представників громадськості у Номінаційному комітеті Громадського бюджету (травень 2021 року). У ньому взяв участь 121 тернополянин.
Напередодні Нового року Тернопільська міська рада радилася з містянами щодо організації новорічних і різдвяних свят, у цих обговореннях взяли участь по одній людині. Раніше запрошували до обговорення проєктів громадського бюджету тощо. За запропоновані варіанти відповідей голосували 15-20 громадян.
Останнє обговорення нормативно-правових актів Тернопільської міської ради проводилося ще у жовтні 2019 року. Міська рада пропонувала обговорити Проект плану місцевого економічного розвитку Тернопільської міської територіальної громади на 2020-2021 роки, однак тернополяни не долучилися до нього.
Центр громадського контролю “ДІЙ!” в Тернополі
Довідка: Центр громадського контролю «Дій!» – проект, який реалізується у 5-ти містах України (Тернопіль, Вінниця, Запоріжжя, Краматорськ, Маріуполь) за фінансової підтримки чеської організації People in Need, Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках програми «Transition Promotion Program» та Посольства Королівства Нідерланди в Україні, Посольства США в Україні. Зміст цієї статті не обов’язково збігається з їхньою позицією.
Для здійснення благодійного платежу на користь ГО “ДІЙ-Тернопіль” перейдіть за посиланням
https://api.fondy.eu/s/ehV02qKDw?_ga=2.77068060.863014627.1607679474-880978449.1607441551