Команда Дій-Маріуполь уважно ознайомилася із Положенням про громадські слухання і знайшла низку недоліків, які запропонувала виправити. Серед рекомендацій – відновити роботу над Статутом, зробити процедуру обрання голови та секретаря слухань більш демократичними та навести лад у відповідному розділі сайту міськради, де давно не оновлювалася інформація про слухання, що відбулися. Виконком в цілому позитивно оцінив наші рекомендації. Що у відповіді – читайте нижче.
Детально ознайомитися із нашими рекомендаціями ви можете ознайомитися у нашому попередньому матеріалі Дій-Маріуполь розробили рекомендації міськраді до Положення про громадські слухання.
Публікуємо відповідь виконкому за підписом заступника міського голови Аркадія Мєшкова.
Перш за все, у виконкомі підкреслили, що законодавство не зобов’язує територіальну громаду приймати Статут. Дійсно, у ст. 19 закону Про місцеве самоврядування зазначено, що місцева влада “може прийняти статут”, тобто формулювання надає можливість громаді не приймати статут.
Втім, в Маріуполі уже була розпочата робота із формування Статуту у 2017 році і практично завершена у 2019. Активну участь у якому приймала команда Дій-Маріуполь, а саме голова ГО “Азовська паланка” та координатор “Дій-Маріуполь” Ванда Вєровська. Наразі прийняття документу неможливо з-за втрати актуальності внаслідок адміністративно-територіальної реформи, адже до маріупольської громади долучилися нові населені пункти.
Читайте також: Громадські слухання в Маріуполі. Як ініціювати. Ч.1.
Але виконком не відкидає планів щодо корекції статуту та пише: “Надані вами рекомендації щодо редакції Положення про громадські слухання є суттєвими та потребують опрацювання. Рекомендації щодо проведення громадських слухань та оформлення документів за результатами їх проведення будуть розглянуті при розробці проєкту Статут територіальної громади”.
Читайте також: Громадські слухання в Маріуполі. Інструкція. Ч.2
Коли буде розпочато роботу над Статутом, поки що невідомо. На початку 2021 року Ванда Вєровська, як заступник голови попередньої робочої групи, отримала лист про заплановане поновлення роботи над документом. “У лютому 2021 року юридичний департамент надіслав лист, що до них надійшло звернення депутата Олега Харченка про необхідність поновлення роботи над Статутом, але з того часу комунікація з цього питання не відбувалася”.
Читайте також: Громадські слухання в Маріуполі. Інструкція. Ч.3
Щодо нашої правки про актуалізацію даних про слухання на сайті міськради, в виконкомі відповіли, що “направили листи структурним підрозділам щодо актуалізації відомостей про проведені громадські слухання та публікації документів у разі їх проведення”.
Читайте також: Відмова у громадських слуханнях. Що робити?
Що ж змінилося за цей місяць? Нагадаємо, що на момент розробки наших рекомендацій на сайті було опубліковано дані лише про одну ініціативу про громадські слухання – від 2019 року щодо тарифів на проїзд у комунальному транспорті, коли тариф на квитки підвищили з 6 до 8 грн.
За місяць з моменту відповіді виконкому на сайті не з’явилося даних про слухання – минулих років – додано тільки актуальні дані про два слухання щодо перейменування парку Гурова та Алеї вздовж бульвару Хмельницького.
Для здійснення благодійного платежу на користь ГО “ДІЙ-Тернопіль” перейдіть за посиланням
https://api.fondy.eu/s/ehV02qKDw?_ga=2.77068060.863014627.1607679474-880978449.1607441551