Карантин змусив закриті установи посилити міри безпеки, аби запобігти виникненню та поширенню Covid-19. Що змінилося у буденності Маріупольського слідчого ізолятору?
СІЗО – це пенітенціарна установа, де утримуються люди, що були взяті під варту за кримінальні злочини. Тут вони чекають судового процесу, слідчих дій в рамках досудового розслідування або направлення у колонію вже після вироку.
Маріупольське СІЗО розраховано на утримання 563 осіб, станом на 01.04.2021 тут утримувалися 365 осіб.
Як розказав начальник установи Володимир Єрофєєв, для запобігання та поширення Covid-19 в установі розробили та ввели в дію План протиепідемічних заходів.
“Щоденно проводили медогляд та вимірювали температуру тіла особовому складу, який заступав на службу, та інших осіб, які входили на територію об’єкту. Весь персонал забезпечили масками, також масками забезпечили засуджених відділення соціально-психологічної служби, ув’язнених і засуджених, які вибувають на судові засідання та для проведення слідчих дій”, – пояснив Єрофєєв.
Крім того, установу забезпечили антисептиками та дезінфікуючими засобами та організували належну обробку приміщень. “На всіх об’єктах встановили ємності з дезінфікуючими засобами”, – розповів начальник установи.
Вхід на теріторію установи без масок – заборонили. Щодо дотримання соціальної дистанції, то додаткових рекомендацій у зв’язку з пандемією для закритих установ не розроблено. В Маріупольському СІЗО забезпечують соціальну дистанцію згідно ст. 8, 11 закону “Про попереднє ув’язнення” та відповідно до Правил внутрішнього розпорядку.
Так, згідно ст.11 закону “Особам, взятим під варту, забезпечуються побутові умови, що відповідають правилам санітарії та гігієни. Норма площі в камері для однієї взятої під варту особи не може бути менше 2,5 квадратного метра, а для вагітної жінки або жінки, яка має при собі дитину, – 4,5 квадратного метра”.
Втім, у СІЗО забезпечили ізоляцію засуджених і ув’язнених, що повертаються із судових засідань та ізоляторів тимчасового тримання, – їх розміщають у окремі камери. Щодо вакцинації, то станом на 08.04.2021 до установи вакцина не надходила, відповідно ні співробітники, ні засуджені вакциновані не були.
Коментар адвоката
Координатор проекту Дій-Маріуполь та практикуюча адвокатка Ванда Вєровська також розповіла про зміни, що відбулися у Маріупольському СІЗО під час пандемії.
“Для роботи з підзахисними у СІЗО забезпечені окремі кімнати, у яких витримується соціальна дистанція. Так, можу підтвердити, що у СІЗО є і санітайзери, і суворо дотримуються носіння масок. Обмежень у зв’язку з пандемією у СІЗО немає, оскільки недопуск захисників до СІЗО означав би порушення права людини на захист”.
Нагадаємо, що в період з березня 2020 року по травень 2021 року у Маріупольському СІЗО не було зареєстровано випадків захворювання коронавірусною інфекцією серед засуджених. За даними Центру охорони здоров’я ДКВСУ у Дніпропетровській та Донецькій областях у СІЗО перехворіли на Covid-19 у цей період 24 працівники.
Читайте також: Як закриті установи Донецької області переживають Covid-19
Публікація створена за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках програми COVID-19 Solidarity Programme for the Eastern Partnership. Зміст цієї статті не обов’язково збігається з їхньою позицією
Для здійснення благодійного платежу на користь ГО “ДІЙ-Тернопіль” перейдіть за посиланням
https://api.fondy.eu/s/ehV02qKDw?_ga=2.77068060.863014627.1607679474-880978449.1607441551