Вже півроку у Вінницькій міській раді працюють депутати нового восьмого скликання. За цей час відбулось вісім пленарних засідань сесій міської ради та одне позачергове засідання. Нагадаємо, що до нового складу ради потрапили лише представники чотирьох партій: «Слуга народу» – 6 депутатів, Опозиційна платформа «За життя» – 5 депутатів, «Європейська Солідарність» – 9 депутатів, «Українська стратегія Гройсмана» – 34 депутати.
За цей час від фракцій політичних сил було подано лише шість звернень – чотири звернення подали від фракції «Європейська Солідарність» та два – від «Українська стратегія Гройсмана».
Таку інформацію ЦГК «Дій!-Вінниця» отримав на запит щодо доступу до публічної інформації станом на 7.06.2021. Ми також запитували про подані депутатами проекти рішень, але інформації про це відповідь не містила.
Зберегти лікарню
Лише одне звернення подане від фракції «Європейська Солідарність» стосувалося компетенції місцевих депутатів. Воно було озвучене в «Різному» депутатом Дмитром Сидоренком на пленарному засіданні 6 сесії Вінницької міської ради , яке відбулося 26 лютого. Депутати «Європейської Солідарності» вимагали винести та розглянути у якості доповнення до 31 питання «Про прийняття до сфери управління комунального некомерційного пiдприємства «Вiнницька центральна районна клінічна лікарня» Вiнницької районної ради» внесення змiн та затвердження Статуту в новiй редакцiї» власні пропозиції. Серед них – збереження майнового комплексу Вiнницької центральної районної клінічної лікарні» як цілісного закладу охорони здоров’я, збереження колективу лікарні, гарантувати обслуговування пацієнтів збільшеного району, який після адміністративної реформи має близько 670 тисяч мешканців, створити умови, щоб лікарня зберегла усі укладені пакети медичних послуг (9 пакетів), продовжити співпрацю з Вінницьким національним медичним університетом, зберегти існуючі кафедри та підготовку інтернів. Більшість депутатів міської ради не підтримала дане звернення.
Фото: facebook.com
Нагадаємо, що у день сесії, 26 лютого відбувся пікет. Біля міської ради зібралося близько двохсот людей з плакатами «Вінницька Центральна районна лікарня: зберегти не можна знищити. Міська рада, розстав розділові знаки!», «В районі живе триста тисяч людей! Куди лікуватись нам йти? У музей?», «У селах – теж люди! Доступ до лікарні нехай у них буде!». Пікет підтримала місцева організація партії «Європейська Солідарність.
СOVID-19, аеропорт та компанія Вагнера
Чотири звернення одразу були озвучені на сьомій сесії, яка відбулася 26 березня. Зокрема депутат Віктор Малінін у «Різному» озвучив « глибоке занепокоєння щодо різкого підвищення кількості захворювань на СOVID-19» від депутатів «Української стратегії Гройсмана» до Кабінету Міністрів.
Фото: Анастасія Дем’янчук
У зверненні вимагали від Уряду оприлюднити чіткий план вакцинації, надати інформацію про те, якою буде вакцина та в якій кількості, оприлюднити інформацію про розподіл вакцини по регіонах, негайно зняти обмеження на вакцинацію і т.д. На цю ж тему депутаткою Юлією Панайотовою від «Європейської Солідарності» було озвучено звернення до міського голови Сергія Моргунова. У ньому йшлося про те, що «Вінницька міська рада зобов’язана підтримати звернення до Президента України та Кабінету Міністрів України щодо належного соціального забезпечення медпрацівників та зриву вакцинації». В сканкопіях, які ми отримали на запит є і проект рішення на сесію, який складався з того, що депутати мають підтримати звернення та направити його до Президента України та Кабінету Міністрів України.
Фото: Анастасія Дем’янчук
У тому ж «Різному» прозвучало ще одне звернення, яке озвучив Віктор Перлов від «Української стратегії Гройсмана» до Кабміну України щодо фінансування проекту реконструкції аеродрому КП «Аеропорт Вінниці». Депутати просили розпочати з 1 квітня фінансування реконструкції аеродрому за рахунок коштів передбачених у Держбюджеті – 604,27 мільйонів гривень.
Фото: Анастасія Дем’янчук
Нагадаємо, що у січні Кабмін ухвалив зміни до постанови КМУ №126 від 24.02.2016 року Про затвердження Державної цільової програми розвитку аеропортів на період до 2023 року. Ними передбачено фінансування двох черг проєкту реконструкції аеродрому у Вінниці в обсязі 1,577 млрд грн на 2021-2023 роки, в тому числі 604,27 млн грн на 2021 рік.
І ще одне звернення від «Європейської Солідарності» озвучив депутат Камінський. Воно адресувалося Президенту та Верховній Раді України. У ньому йшлося про те що депутати Вінницької міськради вимагають негайного створення у ВРУ тимчасової слідчої комісії з питань розслідування фактів можливих протиправних діянь посадових осіб, що могли призвести до уникнення кримінальної відповідальності «членами приватної військової компанії Вагнера»
Субсидії автоматично
Останнє за півроку роботи звернення було озвучено депутатом Павлом Чайковським від «Європейської Солідарності» на пленарному засіданні 9 сесії, що відбулася 28 травня. Воно адресувалося Кабінету міністрів та стосувалося належного забезпечення виплат субсидій. «Європейська Солідарність» вимагала негайного скасування постанови Уряду нового механізму надання субсидій та повернення до запровадженої в 2015-18 роках системи, в тому числі і переоформлення субсидій в автоматичному режимі, без подачі нових заяв та декларацій.
Головне фото: facebook.com
Публікація створена у рамках проекту центрів громадського контролю «Дій!» – проект, який реалізовується у 5-ти містах України (Тернопіль, Вінниця, Запоріжжя, Краматорськ, Маріуполь) за фінансової підтримки чеської організації People in Need, Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках програми «Transition Promotion Program» та Посольства Королівства Нідерланди в Україні. Зміст цієї статті є авторським та не обов’язково збігається з позицією донорських організацій.
Для здійснення благодійного платежу на користь ГО “ДІЙ-Тернопіль” перейдіть за посиланням
https://api.fondy.eu/s/ehV02qKDw?_ga=2.77068060.863014627.1607679474-880978449.1607441551