Попри неймовірну спеку продовжуємо активно працювати. Чим займалась Мережа «ДІЙ!» у червні – читайте далі.
«ДІЙ!-Вінниця»
ЦГК «Дій!-Вінниця» проаналізував роботу депутатів Вінницької міської ради за шість місяців. За цей час відбулось вісім пленарних засідань сесій міської ради та одне позачергове засідання. Нагадаємо, що до нового складу ради потрапили лише представники чотирьох партій: «Слуга народу» – 6 депутатів, Опозиційна платформа «За життя» – 5 депутатів, «Європейська Солідарність» – 9 депутатів, «Українська стратегія Гройсмана» – 34 депутати. За цей час від фракцій політичних сил було подано лише шість звернень – чотири звернення подали від фракції « європейська Солідарність» та два – від «Українська стратегія Гройсмана». Деталі – тут: https://bit.ly/3AQYFCq
Проаналізували понад 60 проектів рішень до чергової сесії Вінницької міської ради. За результатами опублікували два аналітичних матеріали . На засіданні сесії, що відбулась у п’ятницю, 25 червня, депутати затвердили рішення про виплату боргу по заробітній платі працівникам колишнього дитячого санаторію, розглядали питання про земельні ділянки для учасників бойових дій, умови оренди будівлі колишнього ресторану «Імперіал», що у Центральному парку, та дозволили провести грошову оцінку земельної ділянки, на якій знаходиться колишня будівля «Вінницяфармації». Подробиці тут: https://bit.ly/3jWdflS
«ДІЙ!»-Запоріжжя
У червні, «ЦГК Дій-Запоріжжя» враховуючи активні політичні коливання, продовжив аналізувати діяльність міської ради та детально розібрав, що таке місцевий референдум і як ним скористатись. Спойлер: поки ніяк(
У червні депутати повернули пільговий проїзд для пенсіонерів у громадському транспорті міста, збільшили склад виконавчого комітету, взяли кредит у розмірі 35 млн євро (детальніше про це нижче), внесли зміни в міські програми та розглянули ряд інших питань. Камнем спотикання на сесії стало неузгоджене питання про новий склад депутатський комісій, через що сесію перервали та розділили на 2 частини з різними датами засідання. Детально про прийнятті рішення (https://bit.ly/3yl96Mo)
Місцевий референдум – потужний інструмент, за допомогою якого громада може звільнити міського голови або розпустити раду, якщо цього бажає. Але це в теорії, а фактично в Україні поки немає Закону, який би дозволив використати цю можливість. Детально розглянули в чому проблема, та які ще рішення можна буде приймати на місцевому референдумі, коли потрібний Закон все ж приймуть (https://bit.ly/2TyIE2Y)
Кредити та лізингові угоди для Запоріжжя стали вже звичною справою. Аеропорт, муніципальний транспорт, спецтехніка а тепер ще й міська інфраструктура. Місто взяло новий кредит на 35 млн євро. За посиланням детальний огляд того, що мають зробити за ці кошти (https://bit.ly/3qMFDbt)
Для муніципальної аварійної служби збільшили фінансування на 6,5 мільйони. Це має забезпечити оперативне усунення аварійних ситуацій, тобто різного роду проблем в житлових будинках. Аналізуємо, що це за структура та як працює міська система з ліквідації аварій (https://bit.ly/2TB21sj)
Проаналізували плани міської ради на друге півріччя. Коригування бюджету, зміни до міських програм, нові переліки об’єктів приватизації, заміна списків присяжних – усе це буде предметом розгляду на майбутніх сесія міськради. Однак цей перелік не вичерпний, за необхідністю може бути розширений. (https://bit.ly/3xieHTn)
Зафіксували факт обрання одіозного директора запорізького аеропорту на посаду директора найбільшого та найважливішого аеропорту країни «Борисполя». Суть в тому, що після призначення Олексія Дубревського на посаду директора аеропорту «Запоріжжя», почалось комерційне захоплення аеропорту на користь тіньового офісу Ростислава Шурми. А ще, батько Олексія Дубревського працює в терористичній структурі «ДНР» – «завідувачем кафедри» в захопленому університеті (https://bit.ly/2TsL8Ad).
Зробили перші оцінки виконання передвиборчих програм запорізьких осередків партій. У червні розглянули «Єднання Володимира Буряка», «Слугу Народу» та «Європейську Солідарність», дивіться детальніше, які обіцянки були виконані, а які ще навіть не починали (https://bit.ly/3ytpTNv, https://bit.ly/3qTnx7R).
«ДІЙ! – Краматорськ»
Під час моніторингу діяльності Краматорської міської ради Центр виявив досить дивну ініціативу міської ради: звернутися до Верховної ради з проханням про нагородження грамотою колишнього керівника міської податкової Людмили Санжури (https://is.gd/OaYh9x) та одіозного міського бізнесмена Костянтина Машненкова (https://is.gd/TZUA0Y)
Разом з колегами з видання Свої.Сіті ми проаналізували склад Краматорської міської ради та надійшли висновку, що більшість депутатів знаходиться в орбіті однієї людини – депутата Верховної ради Максима Єфімова (https://is.gd/QD8SA6)
«ДІЙ! – Маріуполь»
У червні команда Дій-Маріуполь продовжила публікувати матеріали про боротьбу закритих установ проти поширення коронавірусу. З’ясовували, як колонії та СІЗО області захищали людей, що перебувають у них, від можливого зараження. Державне забезпечення, втім, не втішає, у більшості установам доводилося звертатися по допомогу благодійників. https://bit.ly/3ho438c
Також юристи Дій-Маріуполь розробили рекомендації до Положення про громадські слухання. https://bit.ly/36n7Kos
Серед рекомендацій – відновити роботу над Статутом, зробити процедуру обрання голови та секретаря слухань більш демократичними та навести лад у відповідному розділі сайту міськради, де давно не оновлювалася інформація про слухання, що відбулися. Відповідь виконкому у цілому була позитивною. https://bit.ly/3yAaevB
«ДІЙ! – Тернопіль»
11 червня представники громади Тернополя, зокрема й представники “Дій! Тернопіль зустрілися з Представницею Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з питань дотримання прав дитини та сім’ї Аксаною Філіпішиною. Обговорили питання, які турбують кожну з організацій. Детальніше зупинилися на проблемі створення у Тернополі Центру захисту дітей за системою “Барнахус”. Чиновники шукають приміщення для дітей, які потерпіли від насильства або ж стали його свідками. Аксана Філіпішина взяла питання під контроль.
Чи працюють у Тернополі “Електронні консультації”? Відповіді на запитання шукали активісти “Дій! Тернопіль”. Вони з’ясували, що ані місцева влада, ані жителі міста уповні не використовують цей інструмент взаємодії. Міська рада вкрай рідко використовує Консультації з громадськістю на порталі e-dem, а тернополяни мляво реагують на намагання органів місцевого самоврядування зав’язати діалог з громадою.
Мережа центрів громадського контролю “ДІЙ!” з 2015 року займається забезпеченням прозорості прийняття рішень влади на місцевому рівні в п’яти містах України. Центри мережі є джерелом достовірної інформації про реалізацію реформ на місцевому рівні.
Мережа центрів громадського контролю «ДІЙ!» – проект, який реалізується у 5-ти містах України (Тернопіль, Вінниця, Запоріжжя, Краматорськ, Маріуполь) за фінансової підтримки чеської організації People in Need, Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках програми «Transition Promotion Program» та Посольства Королівства Нідерланди в Україні.
Для здійснення благодійного платежу на користь ГО “ДІЙ-Тернопіль” перейдіть за посиланням
https://api.fondy.eu/s/ehV02qKDw?_ga=2.77068060.863014627.1607679474-880978449.1607441551