Серед 357 питань і ще кількох додаткових, внесених на VII сесію Тернопільської міської ради з голосу, 328 були традиційно земельними, решта стосувалися бюджету, політики, переіменувань і змін до Громадського бюджету, які відтепер діятимуть у Тернополі.
Особливу увагу приділили депутати участі російськомовних гуртів на фестивалі “Файне місто”. Зокрема, депутат від “Сили людей” Іван Ковалик зачитав звернення від політсили, в якому закликав організаторів фестивалю скасувати участь російських колективів, а виконавчий комітет Тернопільської міської ради не виділяти кошти на проведення фестивалю, допоки участь російських виконавців не скасують. Із подібним зверненням від 19-ти громадських організацій виступив АТОвець Роман Павлишин (його підтримали 33 депутати).
Міський голова Тернополя Сергій Надал наголосив, що кошти від пасажирських перевезень і святкової торгівлі на фестивалі будуть спрямовані у міський бюджет як додаткові. Він також додав, що міська рада не є організатором заходу. Крім того, Сергій Надал повідомив, що СБУ перевіряє російські гурти на прохання саме міської ради.
Звернення “Сили людей” підтримало троє депутатів, решта 34 утримались. Сергій Надал дослівно назвав позицію “Сили людей” “тупим політичним піаром”.
Про захист української мови йшлося у виступі Ружени Волянської із фракції “Європейська солідарність”. Фракція звернулася до президента, парламентарів і уряду, аби ті стали гарантами захисту рідної мови. Сергій Надал нагадав, що 5 березня депутати міської ради прийняли звернення до керівництва держави про недопущення знищення української мови. Проте депутати 36-ма голосами підтримали звернення.
В економічному блоці депутати затвердили рішення «Про виконання бюджету Тернопільської міської територіальної громади за перше півріччя 2021 року» по доходах в сумі 1 417 296,6 тис. грн. та по видатках в сумі 1 207 976,0 тис. грн. Депутати також внесли зміни до бюджету Тернопільської міської територіальної громади на 2021 рік. За документом, дохідна частина бюджету збільшується майже на 619 тисяч гривень. За рахунок збільшення дохідної частини бюджету та перерозподілу бюджетних асигнувань збільшать фінансування на утримання сфер освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, фізичної культури та спорту, молодіжної політики та захисту дітей та на утримання ЖКГ.
Серед питань, які не викликали особливої уваги громадськості, але здивували своєю абсурдністю – присвоєння медичному ліцею імені Лесі Українки. Ім’я української поетеси закладу із медичним нахилом присвоїли начебто тому, що так вирішила громадськість. Громадське обговорення, як стверджують у Тернопільській міській раді, тривало з 6 квітня 2021 року упродовж місяця. Нам так і не вдалося знайти його у відкритому доступі. Зі слів начальниці управління освіти і науки ТМР Ольги Похиляк у коментарі телеканалу TV-4, 95% педагогів і батьків не заперечували проти абсурдного у своїй суті переіменування.
Депутати 34-ма голосами підтримали внесення змін до Положення «Про Громадський бюджет Тернопільської міської ради», які стосуються правил конкурсу. Їх удосконалили. Відтепер фінансування збільшується – на малий проєкт до 500 тисяч гривень, на великий – до 2-х мільйонів гривень. 10% від суми коштів, виділених на Громадський бюджет, тепер скеровуватимуть на Шкільний громадський бюджет. Роботи зможуть подавати не лише один автор, а й група авторів, а ще представники ОСББ. До правил додали також пункт, який дозволяє автору оскаржувати недопущення проєкту до голосування. Заборонено подавати для реалізації проєкти на території тих установ, організацій, які перемагали у попередні роки.
Центр громадського контролю “ДІЙ!” в Тернополі
Довідка: Центр громадського контролю «Дій!» – проект, який реалізується у 5-ти містах України (Тернопіль, Вінниця, Запоріжжя, Краматорськ, Маріуполь) за фінансової підтримки чеської організації People in Need, Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках програми «Transition Promotion Program» та Посольства Королівства Нідерланди в Україні, Посольства США в Україні. Зміст цієї статті не обов’язково збігається з їхньою позицією.
Для здійснення благодійного платежу на користь ГО “ДІЙ-Тернопіль” перейдіть за посиланням
https://api.fondy.eu/s/ehV02qKDw?_ga=2.77068060.863014627.1607679474-880978449.1607441551
1 Comment
Щодо перейменування школи. Як мати одного з учнів, можу сказати, що в вайбер спільнотах для батьків вчителі створювали опитування ” Як ви ставитесь до перейменування …”. Справді, майже усі батьки відповіли, що позитивно. Школа знаходиться на вулиці Лесі Українки. В честь 150-річчя школу і переіменували. Попри спрямованість в старих класах кількох предметів в бік хімії та біології у решта моментах – це звичайна школа.