1 вересня у Тернопільській міській територіальній громаді стартує «Громадський бюджет-2022». Це конкурс, який дає можливість кожному жителю долучитися до розподілу частини коштів з місцевого бюджету, створюючи проєкти для покращення інфраструктури у населених пунктах громади та голосування за них.
Громадський бюджет діє у Тернопільській міській територіальній громаді (раніше у місті Тернопіль) шостий рік. Щороку на нього претендують у середньому 70 малих і великих проєктів. За словами начальниці управління цифрової трансформації та комунікацій зі ЗМІ Тернопільської міської ради Мар’яни Зварич, кожного року переможцями стають близько 20-ти із них. Це дитячі і спортивні майданчики, молодіжний коворкінг-центр, території біля навчальних закладів, Центр науки та багато інших.
Як повідомляє Тернопільська міська рада, на реалізацію проєктів-переможців Громадського бюджету у наступному році передбачено 16 930 839 гривень. З цієї суми 30% коштів будуть спрямовані на малі проєкти, а 70% – на великі.
Цього року до Положення про Громадський бюджет зазнало суттєвих змін. За них проголосували депутати на сесії ТМР 23 липня 2021 року.
– Внесення змін було спільною ініціативою громадськості і Тернопільської міської ради, – говорить Мар’яна Зварич. – Кожного року змінювалося життя, пріоритети, відтак правила гри треба було міняти, реагуючи на виклики сучасності. Громадські організації подали пропозиції, понад 70% з них ми врахували у новому положенні. Дещо ми врахували із досвіду попередніх років.
Представниця “Дій! Тернопіль” Марія Іщенко є членкинею номінаційного комітету від початку роботи Громадського бюджету.
– Ми могли відхилити проєкт, якщо він не відповідав певним критеріям, – зазначає Марія Іщенко. – Ми бачили недопрацювання у певних пунктах положення, оскільки спілкуємось і з авторами проєктів, поданих на Громадський бюджет, і відслідковуємо коментарі та дописи активних громадян у соцмережах. Звідси робили висновки, які зміни потрібні.
Відповідно до прийнятих змін передбачено:
Автором проєкту може бути як одна особа, так і група осіб (у цьому разі проєкт подається одним із авторів). Це можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, які мають дозвіл на постійне проживання на території України, та на момент подання проєкту досягли 16-річного віку.
Прийматимуть проєкти до 30 вересня 2021 року.
З Положенням про Громадський бюджет можна ознайомитися тут.
Детальна інформація щодо Громадського бюджету усіх років доступна на сайті міської ради у розділі “ГРОМАДСЬКИЙ БЮДЖЕТ” (Фінанси громади-Громадський бюджет)
Центр громадського контролю “ДІЙ!” в Тернополі
Довідка: Центр громадського контролю «Дій!» – проект, який реалізується у 5-ти містах України (Тернопіль, Вінниця, Запоріжжя, Краматорськ, Маріуполь) за фінансової підтримки чеської організації People in Need, Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках програми «Transition Promotion Program» та Посольства Королівства Нідерланди в Україні, Посольства США в Україні. Зміст цієї статті не обов’язково збігається з їхньою позицією.
Для здійснення благодійного платежу на користь ГО “ДІЙ-Тернопіль” перейдіть за посиланням
https://api.fondy.eu/s/ehV02qKDw?_ga=2.77068060.863014627.1607679474-880978449.1607441551