СКІЛЬКИ ЗАРОБЛЯЄ МЕР ЗАПОРІЖЖЯ? Питання, яке цікавить, мабуть, чи не кожного. Відповімо чесно: 709, 4 тисячі гривень. І ця сума не з повітря, а офіційні дані від НАЗК. І тільки за перше півріччя 2021 року.
До речі, у всій гонці з мерами по зарплатні, лідирує, звісно, наш незамінний Володимир Буряк. Він отримав перше місце. Друге місце зайняв мер Тернополя, він за півроку отримав 609 тисяч гривень. На третьому місці мер Луцька Ігор Поліщук, який заробив 497 тисяч гривень.
Що ж, зарплатня Буряка не з маленьких. І нехай це було б, якби її розмір відповідав роботі. Адже як у липні, так й у серпні, міська рада працювати не захотіла. Чергова сесія, яка була призначена на 13 число, знову не відбулася. Чи то депутати у відпустках, чи то ще якась причина — невідомо.
Залишається лише чекати або поки сесія відбудеться, або призначать перевибори. Можливо, палюче сонце та моря, все ж надихнуть депутатів на роботу у холодну пору року.
Нагадаємо, що 26 липня мер Запоріжжя звернувся до Верховної Ради щодо розпуску Запорізької міської ради. Наразі ці документи перебувають на розгляді профільного комітету парламенту.
ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ. Родинне свято для українців обійшлося в кругленьку сума. За прогнозами Міністерства фінансів, це коштувало бюджету країні – 5,4 млрд.грн. До прикладу, у 2020 році такі витрати становили лише 4 млн грн, а в 2019 році — 10 млн грн. За всі роки Незалежності — це рекордна сума. Однак цьогорічне святкування відрізняється масштабами. Окрім активностей у столиці, по всій Україні відбувалось більше сотні заходів. Зокрема, у Запоріжжі на ці свята витратили 1,9 млн.грн.
Свято у козацькому краю стало безперервним марафоном. Розпочався зі святкового забігу на Хортиці, продовжився – урочистою патріотичною ходою містян, проходженням військових у центрі міста. Не оминуло й каскад фонтанів “Райдуга”. Там організували концерт, майстер-класи, спортивні виступи.
До Дня Незалежності чекали й оновлення багатьох інфраструктурних проєктів. У Запоріжжі — це оновлений Курган Єдності, який реконструювався в рамках Президентської програми “Велике будівництво”
Раніше, на це депутати виділили 37,7 млн грн: на капремонт доріг, пішохідних доріжок, майданчиків — це 29 млн грн, також терасування та озеленення схилів Кургану Єдності — це 2,2 млн гривень, реконструкцію внутрішньої частини “Музею історії запорозького козацтва” — 2 млн грн та інші заходи з благоустрою.
Як і обіцяла влада, пагорб Єдності до Дня Незалежності завершив свої ремонтні роботи. Тож, у святковий день тут на флагштоку підняли державний прапор України. Синхронно із іншими містами.
БІЛЬШЕ ПОСЛУГ ДЛЯ ЛЮДЕЙ. Міська влада розширює перелік послуг від ЦНАП,
Так, із середини серпня, жителі Запоріжжя можуть скористатися, окрім вже існуючих послуг, ще кількома доданими у сфері архітектури та містобудування. Якими керує департамент архітектури та містобудування Запорізької міської ради. Це:
надання містобудівних умов та обмежень для проєктування об’єкта будівництва;
внесення змін до містобудівних умов та обмежень для проєктування об’єкта будівництва;
погодження містобудівних та архітектурних проєктних рішень об’єктів, розташованих в історичній частині міста, історичних ареалах, на магістралях та площах загальноміського значення та реєстрація в містобудівному кадастрі;
узгодження ескізного проєкту або схеми розміщення сезонного відкритого майданчика для харчування;
рішення про переведення дачного (садового) будинку у жилий будинок.
Загалом, кількість послуг зросла до 162.
НОВИЙ АВТОПАРК. У Запоріжжі розпочали будівництво нового автопарку для комунального транспорту. Майданчик буде розташовано на території тролейбусного парку на вулиці Складській, 13, що у Комунарському районі міста.
Як повідомляють у міськраді, в новому автопарку комунальні автобуси будуть проходити перевірку. Також, водії матимуть окремий матиме окремий заїзд та виїзд.
Наразі, працівники “Запоріжелектротранс” вже провели підготовчі роботи. На ділянці розрили котловани під фундаменти, на заводі металоконструкцій зварили металеві форми, які надійдуть на будівельний майданчик вже наступного тижня. Далі у планах – монтаж колон і каркасу майданчика. Усі роботи виконуються коштом кредиту. Орієнтовна вартість проекту – 4,9 млн гривень.
Обіцяють, що будівництво триватиме близько двох місяців. Далі, в планах, як каже міська влада, й будівництво інших автобусних терміналів, Тож, чекатимемо результату вже у жовтні.
Найактуальніші події за вересень — читайте в наступній аналітиці від “Дій”.
__
Публікація створена у рамках проекту центрів громадського контролю «Дій!» – проект, який реалізовується у 5-ти містах України (Тернопіль, Вінниця, Запоріжжя, Краматорськ, Маріуполь) за фінансової підтримки чеської організації People in Need, Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках програми «Transition Promotion Program» . Зміст цієї статті є авторським та не обов’язково збігається з позицією донорських організацій.
Для здійснення благодійного платежу на користь ГО “ДІЙ-Тернопіль” перейдіть за посиланням
https://api.fondy.eu/s/ehV02qKDw?_ga=2.77068060.863014627.1607679474-880978449.1607441551