Зовнішня реклама — це те, за чим спостерігають запоріжці щодня. Фасади історичних будівель, торгівельні центри і навіть вікна домівок – заполонили чи не усюди. Іноді, незаконна реклама не тільки спотворює загальний вигляд міста, а й заважає безпеки громадян. Що робити? “Дій” вирішив розібратися детальніше.
Найбільша проблема — відсутність демонтажу реклами. Як справи у Запоріжжі?
З 2019 року у Запоріжжі діє проект “Код міста”. Одне з його завдань – облаштування фасадів будинків, упорядкування зовнішньої реклами. Представники міської влади назвали документ унікальним для нашої країни. Більше того, такі “коди” розробили лише кілька міст.
Реалізація програми у Запоріжжі, хоч і маленькими кроками, але рухається у правильному напряму. Демонтаж рекламних конструкцій, вивісок продовжується в кожному районі. Ось, нещодавно “врятували” ще 2 будинки на центральному проспекті міста (в р-н Сталеварів і пл. Маяковського). Власники магазинів змінюють свої кричущі вивіски на більш стримані і лаконічні. Адже згідно законодавства реклама не повинна псувати зовнішній вигляд домівки.
Як ми бачимо, результат за 2 роки є. І безперечно, демонтаж реклами — довгий процес. Але не настільки, як у нашому місті.
Якби ж у цій сфері працювали, як варіант, ще десяток додаткових штатних одиниць — інспекторів. Робота стовідсотково пришвидшилась. Обстеження вулиць міста відбувалося б за чітким графіком, а не за планом раз в кілька місяців. Адже по факту, інспектори просто не встигають виконувати свою роботу, й кількість нелегальних вивісок тільки збільшується.
Заборона реклами
Аби побачити дійсне порушення, для початку потрібно його знати. Яка реклама на даний момент заборонена в Україні: розміщення рекламних носіїв на транспортних розв’язках, парковках, ЖК, перехрестях, надземних\підземних пішохідних переходах;
Якщо ж в Запоріжжі існує рекламне оголошення, яке, на вашу думку, ставить під загрозу безпеку і спокій жителів, слід зафіксувати його. Тобто:
На незаконну рекламу складається акт та направляється до Департаменту містобудування та архітектури Запорізької міської ради. Власнику рекламного засобу надсилають вимогу самостійно демонтувати конструкцію. У разі ігнорування – конструкцію вже вносять до Наказу про демонтаж комунальним підприємством.
__
Публікація створена у рамках проекту центрів громадського контролю «Дій!» – проект, який реалізовується у 5-ти містах України (Тернопіль, Вінниця, Запоріжжя, Краматорськ, Маріуполь) за фінансової підтримки чеської організації People in Need, Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках програми «Transition Promotion Program» . Зміст цієї статті є авторським та не обов’язково збігається з позицією донорських організацій.
Для здійснення благодійного платежу на користь ГО “ДІЙ-Тернопіль” перейдіть за посиланням
https://api.fondy.eu/s/ehV02qKDw?_ga=2.77068060.863014627.1607679474-880978449.1607441551