Він пішов. Міський голова Володимир Буряк, який керував містом 6 років. Як оцінити його роботу та його підлеглих?
Можна безкінечно довго сперечатися відносно якості життя в місті, інвестиційної привабливості, рівня інфраструктури і так далі і тому подібне. А ще проаналізувати обіцянки міського голови у 2015 році на місцевих виборах та рівень їх виконання. А можна вчинити простіше, аби зрозуміти куди ж рухається місто. Для цього потрібно задати просте питання: чи хочуть люди жити в Запоріжжі?
Це питання включає купу всього. І повне оновлення доріг за 5 років, і створення в місті сприятливого інвестиційного клімату, і відновлення міського громадського транспорту і системне зайняття екологією і купу всього іншого, що обіцяли чиновники нинішні, колишні та потенційні.
Тож як дати відповідь на питання, чи хочуть люди тут жити?
Давайте поглянемо на статистику, скільки житла тут будується. Згідно даних про загальну площу житлових будівель, прийнятих в експлуатацію в Запоріжжі з 2012 року від Держстату, місто завмерло.
Звісно, це вже ми так суб’єктивно оцінили дані, а Держстат дав сухі цифри. Аби було простіше відразу все відобразимо на графіку. То що ж ми бачимо? Якщо в 2012 році в Запоріжжі здано в експлуатацію 74228 кв. метрів житлових площ, то в 2020 році лише 9760 кв. метрів. І графік чітко відображає критичне падіння останні 4 роки. Більше того, частка житлового будівництва постійно скорочується відносно будівництва загалом по області: збільшилася з 38% до 60% у 2016 році і з того часу стрімко падає до 24% у 2020 році.
Звісно, мова йде не лише про роботу міського голови чи міської влади та депутатського корпусу. Це і результат обласної влади чи національної. Втім, для уникнення дискусії про рівень відповідальності кожної гілки влади варто поглянути на інші регіони. В прикладі нижче – Львівської області та Львову.
Нижче дані про загальну площу житлових будівель, прийнятих в експлуатацію у Львові за цей час. Тенденція абсолютна протилежна і значне падіння відбувалося лише в рік початку пандемії Covid-19. І до всього, абсолютні цифри різняться в десятки разів. Так, в Запоріжжі в 2020 році здано в експлуатацію 9760 кв. метрів, в той же час у Львові 311884 квадратних метрів.
__
Публікація створена у рамках проекту центрів громадського контролю «Дій!» – проект, який реалізовується у 5-ти містах України (Тернопіль, Вінниця, Запоріжжя, Краматорськ, Маріуполь) за фінансової підтримки чеської організації People in Need, Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках програми «Transition Promotion Program» та Посольства Королівства Нідерланди в Україні. Зміст цієї статті є авторським та не обов’язково збігається з позицією донорських організацій.
Для здійснення благодійного платежу на користь ГО “ДІЙ-Тернопіль” перейдіть за посиланням
https://api.fondy.eu/s/ehV02qKDw?_ga=2.77068060.863014627.1607679474-880978449.1607441551