У серпні 2021 року представники Центрів мережі “Дій” із Краматорська, Маріуполя, Тернополя, Вінниці і Запоріжжя продовжували впроваджувати зміни у своїх громадах і стежити за діяльністю органів місцевого самоврядування.
ВИННИЦЯ
Разом з іншими громадськими організаціями виграли суд проти міської ради у справі збереження історичної місцевості «Замкова Гора» у Вінниці. Історія почалася з того, що одного дня у підніжжя Замкової гори, історичного місця, з якого починалася Вінниця і був збудований перший у місті замок, почалися будівельні роботи. Ми з’ясували, що на цій ділянці міська рада дозволила будувати станцію технічного обслуговування автомобілів.
Три громадських організації – “Автомайдан “Вінниччина”, “Вінницька медіа спілка” та “Вінницька обласна громадська організація “Агенція журналістських розслідувань” об’єднались та подали разом власний проект рішення на розгляд сесії міської ради. Проект був поданий з використанням інструменту місцевої демократії – місцева ініціатива. Він передбачав створення історико-культурного комплексу – парку “Замкова гора” на земельній ділянці, що розташована в історичній місцевості, на Замковій горі. Депутати проголосували за альтернативний проект рішення, з питання місцевої ініціативи, який лобіював інтереси забудовника, а не громади.
При розгляді громадської ініціативи Вінницька міська рада порушила Регламент Вінницької міської ради, Положення “Про місцеві ініціативи в місті Вінниці”, Закон України “Про місцеве самоврядування в Україні”. Вони мали розглядати власний проект з цього питання виключно після розгляду проєкту, поданого громадськими організаціями у порядку місцевої ініціативи.
Рішення Вінницької міської ради було оскаржено в суді. 14 червня 2021 року суд першої інстанції задовольнив позов та скасував попереднє рішення міської ради, що стосувалось Замкової гори та зобов’язав винести проект, що був поданий в порядку місцевої ініціативи на новий розгляд. 15 вересня 2021 року Апеляційний суд Вінницької області залишив дане рішення без змін.
Координаторка Інга Фляжнікова та журналістка Анастасія Дем’янчук увійшли до складу координаційної ради конкурсу по громадському бюджету при відборі проєктів «Бюджет громадських ініціатив». З 1 жовтня розпочалось голосування за проєкти конкурсу «Бюджет громадських ініціатив». За інформацією офіційного сайту Вінницької міської ради голосування триватиме протягом 15 календарних днів – з 01 по 15 жовтня 2021 року. (https://bit.ly/3oKWEUA)
Запоріжжя
Вересень у Запоріжжі був насиченим на політичні події. Не встигли депутати припинити свій бойкот міському голові, як він подав у відставку. На це одразу відреагували стажери центру (https://bit.ly/3Bk5Brm), (https://bit.ly/3mtYMNT). А про все цікаве, що сталось у місті за минулий місяць написали окремий матеріал (https://bit.ly/3Di8vxs).
Визначили відповідальних за незаконні вивіски та зовнішню рекламу в місті (https://bit.ly/3Bk6GPW)
В Запоріжжі майже неможливо скористатись громадським транспортом після 22 години. І це величезна проблема. Після 22 місто наче завмирає, а люди залишаються лише в чергах на зупинках. Центр порівняв якість громадського транспорту в містах України(https://bit.ly/3oJX8u6) та світу (https://bit.ly/3AhAE5P), і підняв це питання в медіапросторі (https://bit.ly/3mvLHU8).
Провели лекцію для всіх стажерів мережі та розповіли про гілки влади та їх компетенції, про що відгукнулись самі слухачі (https://bit.ly/3DgMqzi)
Маріуполь
У вересні команда Дій-Маріуполь знайомила нових учасників команди – стажерів програми навчання Мережі ДІЙ! – із законодавством, яке може стати у пригоді у діалозі громадян із владою. Продовжили вивчення законів Про доступ до публічної інформації та Про місцеве самоврядування. Розбиралися із гілками влади ОМС та підготували матеріал про це Мэр, горсовет, исполком – в чем разница? Изучаем закон “О местном самоуправлении” https://bit.ly/3FmOurl
Аналізували закупівлі до Дня міста та розповіли, скільки коштів витратили з бюджету на святкові вихідні. Про це у матеріалі Kadebostany, Мега Йорты и аэростат: на что уйдет 5,6 миллионов в День города Мариуполя https://bit.ly/3mt5FyP
Спостерігали за перебігом сесії та висвітлювали проекти рішення. Що нового запровадили у місті розповіли у матеріалі Пломбування та геолокація: як в Маріуполі планують контролювати обрізку дерев https://bit.ly/2ZRp5FW
Краматорськ
Протягом вересня центр продовжував моніторинг діяльності міської ради щодо використання бюджету. Зокрема, на одній з сесій міська рада прийняла рішення придбати у підприємства з орбіти народного депутата Максима Єфімова відразу кілька об’єктів нерухомості на загальну суму понад 70 мільйонів гривень. Проте, не зовсім зрозуміло чи може місто собі це дозволити й взагалі, чи потрібні йому ці об’єкти (http://surl.li/aodpi)
Крім того, міська рада вирішила оплатити ще одну забаганку народного депутата. У бюджеті запланували 5,5 мільйонів гривень для оплати послуг з проектування нового мікрорайону Європейський. Хочу, під час презентації будівництва городянам обіцяли, що цей проект оплатить інвестор (http://surl.li/aodpq)
Для здійснення благодійного платежу на користь ГО “ДІЙ-Тернопіль” перейдіть за посиланням
https://api.fondy.eu/s/ehV02qKDw?_ga=2.77068060.863014627.1607679474-880978449.1607441551