На таке велике місто, їх критично мало. У місті функціонують десятки комунальних туалетів! Проте, більшість з них розташовані на ринках (працюють до 16:00) і кладовищах. Навряд чи хтось спеціально надумає відправитись в ці місця. Так що у містян, в разі гострої необхідності є кілька варіантів:
Ну і, звісно, відома мережа харчування — Макдональдс та автозаправки. В інших місцях, уздовж проспекту, туалети також можна знайти. Щоправда, більшість — біотуалети.
Тільки от халепа, стан деяких з них, залишає бажати кращого. Інша ж частина громадських туалетів чомусь взагалі не працює.
Спроби модернізувати систему громадських вбиралень на державному рівні в Україні теж були. Більше двох років тому Міністерство охорони здоров’я запропонувало ввести нові санітарні правила та норми. Серед яких — збільшення кількості громадських туалетів, лавок і урн для сміття. На жаль, далі обговорень це нікуди не зайшло.
Перш ніж розбудовувати мережу туалетів треба зрозуміти: який він має бути
До прикладу, схожі “надсучасні” туалети минулоріч з’явилися у сусідньому Дніпрі.
Тут, у кожній кабінці, є спеціальне табло. На ньому видно: вільний туалет чи зайнятий, а всередині встановлені пеленальний столик, унітаз й пісуар. Туалети пристосовані для людей з інвалідністю. І навіть наявна кнопка SOS.
Згідно тендеру, вартість подібних туалетів, складає 1,9 мільйони гривень за 4 штуки.
З 2017 року, також встановили 6 модульних туалетів. Але не таких, як у Дніпрі, чи подай подібних і сучасних. А от таких:
Вартість такої конструкції складає 680 тисяч гривень за 6 штук.
А так виглядає платний туалет у парку Дубовий Гай. Вхід — 3 гривні. Це досить стандартна ціна по місту.
А це вже безоплатна вбиральня у тому ж самому парку.
Найбільший туалет в Україні? Мабуть, ось ця п’ятиповерхова будівля.
Згідно документам Департаменту архітектури, це — майбутній туалет. І це не жарти. Будівля знаходиться у парку Трудової слави. Обізвали її “пунктом надання першої медичної допомоги”. Зроблять такий собі підземний “туалет-медпункт”. Роботи ведуться з початку 2021 року. За цей час, як ви бачите, встигли вигнати коробку в п’ять поверхів. Що із цього дійсно вийде?
__
Публікація створена у рамках проекту центрів громадського контролю «Дій!» – проект, який реалізовується у 5-ти містах України (Тернопіль, Вінниця, Запоріжжя, Краматорськ, Маріуполь) за фінансової підтримки чеської організації People in Need, Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках програми «Transition Promotion Program» . Зміст цієї статті є авторським та не обов’язково збігається з позицією донорських організацій.
Для здійснення благодійного платежу на користь ГО “ДІЙ-Тернопіль” перейдіть за посиланням
https://api.fondy.eu/s/ehV02qKDw?_ga=2.77068060.863014627.1607679474-880978449.1607441551