Велика, простора, а головне — історична. Саме так виглядала будівля МПДЮТ – ДО початку реконструції.
А тепер фото — ПІСЛЯ
Тендер на реконструкцію з’явився в реєстрі електронних торгів «Prozorro».
Замовник послуг – Департамент освіти і науки Запорізької міської ради. Капітальний ремонт будівлі обійдеться в майже 70 мільйонів гривень. Більшу частину коштів на ремонт виділяє Європейський інвестиційний банк , залишок грошей візьмуть з бюджету міста Запоріжжя — понад 25 мільйонів гривень.
За повідомленням активістів, жодних громадських слухань, консультацій з архітекторами, з приводу ремонту будівлі, не було. З Палацу просто збили автентичне оздоблення.
Історики наголошують: ця будівля – яскравий представник доби радянського постмодернізму. Палац дитячої творчості в Запоріжжі збудували ще у 1986 році, в оздобленні фасаду був використаний натуральний камінь, якого, на жаль, вже немає.
Що планується? Підрядник повинен усунути дефекти на конструкціях будівлі, провести внутрішню і зовнішню обробку (підлога, стіни, стеля, двері, вікна і т.д), відремонтувати покрівлю, систему опалення, вентиляції, водопроводу, каналізації, телефонізації, пожежної сигналізації, електроосвітлення, захисту від блискавок, а також провести благоустрій навколишньої території та озеленення.
Зараз ніхто не знає: як буде виглядати оновлений Палац? Втім, єдиний спосіб вберегти будівлю від “варварської реконструкції ” – надати йому статус історичної будівлі. Для цього представники наукового товариства ім. Якова Новицького вже відправили необхідні документи в Міністерство культури та Запорізьку облдержадміністрацію.
Чи стане будівля непізнаваною або залишиться історичною — будемо слідкувати за реконструкцією й надалі.
__
Публікація створена у рамках проекту центрів громадського контролю «Дій!» – проект, який реалізовується у 5-ти містах України (Тернопіль, Вінниця, Запоріжжя, Краматорськ, Маріуполь) за фінансової підтримки чеської організації People in Need, Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках програми «Transition Promotion Program» . Зміст цієї статті є авторським та не обов’язково збігається з позицією донорських організацій.
Для здійснення благодійного платежу на користь ГО “ДІЙ-Тернопіль” перейдіть за посиланням
https://api.fondy.eu/s/ehV02qKDw?_ga=2.77068060.863014627.1607679474-880978449.1607441551