Які приватні клініки надають невідкладну допомогу безкоштовно, що не так із громадськими вбиральнями, як домогтися відкритості засідань сесії під час карантину та що таке територіальна оборона громад – про це та інше писали команди Мережі ДІЙ! у жовтні.
Дій-Вінниця
У жовтні команда Дій-Вінниця взяла участь у засіданні координаційної ради з визначення проектів-переможців конкурсу “Бюджет громадських ініціатив” на 2022 рік. В наступному році у Вінниці планують створити спортивний осередок на Замості та культурно-освітній простір просто неба на Вишеньці. У Сабарові облаштують дитячий ігровий спортивний майданчик, у Тяжилові – затишну шкільну площу, а на П’ятничанах – сквер ім. О. Кобилянської. У Великих Крушлинцях з’явиться спортивно-ігровий комплекс “Драйв”, у Десні – бібліоальтанка, а у Стадниці – пікнік-майданчик біля озера. У наступному році планують реалізувати 23 проєкти-переможці, повідомляють на офіційному сайті Вінницької міської ради.
Також Дій-Вінниця проаналізувала дашборди Національної служби здоров’я України та підготувала аналітичний матеріал про приватні заклади Вінниці, які надають безкоштовно первинну медичну допомогу.
А в рамках навчальної програми Мережі команда провела тренінг для стажерів “Як робити антикорупційні журналістські розслідування”.
Дій-Запоріжжя
Продовжили ознайомлювати стажерів центру з роботою міської ради, хоч і в дистанційному режими, проте учасники програми стажування вже активно аналізують найцікавіші рішення, які приймаються на сесіях міськради. Так, в окремих статтях написали про зміни в програмі розвитку інфраструктури, туризму, а також підвели підсумки роботи туристичного центру та телеканалу Z.
Порівняли темпи будівництва житла у Львові та Запоріжжі, ці міста ідентичні за площею та кількістю населення, але як виявилось Запоріжжя значно “просідає” у темпах будівництва житла, а це один з показників розвитку міста
В Запоріжжі все напряжно з громадськими вбиральнями, і мова не про занедбані біотуалети, а про модульні, повноцінні вбиральні, які в Запоріжжі, до слова, в не менш занедбаному стані. Детально про те, скільки ж у місті туалетів, та якими їх роблять у сусідньому Дніпрі і скільки це коштує – за посиланням.
Міський палац дитячої та юнацької творчості на реконструкції. Здавалося б чудова новина, але, викликала хвилю обурення в громадськості. Адже по суті – будівля історична і має унікальне оздоблення, але не носить статусу пам’ятки архітектури, через що, без “проблем” почали його ремонт та вже зіпсували частину фасаду. Детально про це за посиланням.
Проаналізували ринок житлово-комунальних послуг, де приватні керуючи компанії наближені до місцевих депутатів розподілили між собою житлові будинки, скільки ці компанії заробили описали у окремому матеріалі.
І традиційно підвели підсумки жовтня. Про зарплати запоріжців, в.о. міського голови, нову точку туристичного центру і не тільки – за посиланням.
Дій-Краматорськ
У жовтні представники Центру взяли участь у круглому столі “Внутренняя миграция в Украине: актуальное состояние и перспективы”, організатором якого виступило ГО “Платформа прав людини”. Учасники заходу прийшли до висновку, що місцева влада докладає недостатньо зусиль для комунікації можливостей пошуку житла, які є у ВПО у Краматорську
Також команда продовжує відслідковувати історію проектування житлового мікрорайону “Європейський”. Його обіцяв подарити місту інвестор, а виявилося, що місто заплатить за проектування з бюджету.
Центр брав активну участь у підготовки запуску чергового туру проекту “Громадський бюджет”. Цього разу ми дещо змінили правила, умови участі та платформу, на якій буде відбуватися збір та голосування за проекти. Загальний обсяг програми становить 3,4 мільйона гривень. Один проект не має перевищувати 1 мільйон гривень. А результати знаходитися лише у районах одноповерхової забудови чи зонах відпочинку.
Дій-Тернопіль
У Тернополі, частково за сприяння активістів Центру громадського контролю “Дій – Тернопіль!”, відновили участь громадськості і журналістів у сесіях міської ради. На останньому пленарному засіданні сесії депутати змінили Регламент Тернопільської міської ради, скасувавши пункти, які були внесені у документ через протиепідемічні заходи. Відтепер будь-хто охочий може знову бути присутнім на сесії чи на засіданні депутатських комісій за умови попередньої реєстрації.
У липні представники Центру громадського контролю “Дій – Тернопіль!” зверталися до міської ради із проханням скасувати протиправні пункти Регламенту, посилаючись на низку законів України та Європейську хартію місцевого самоврядування, в одному із пунктів якої йдеться про те, що участь громадян в управлінні державними справами – один із демократичних принципів.
Дій-Маріуполь
Для команди Дій-Маріуполь жовтень став місяцем правової освіти – для своїх нових членів команди, учасників програми стажувань. Вивчали закон Про місцеве самоврядування, інструменти впливу на владу, нюанси оскаржування незадовільних відповідей на запити та особливості аналітики бюджетних закупівель. У рамках навчання опублікований матеріал про територіальну оборону в громадах. Також підготували тренінг для учасників навчальної програми Мережі “Співпраця активіста із владою. Що таке адвокація?” та розповіли про досягнення та помилки активістів у боротьбі за кращий світ.
Крім того, команда юристів Дій-Маріуполь протягом жовтня проводили аналітичну роботу для проекту Трансперенсі Інтернешнл “Прозорі міста”. Під уважний та прискіпливий аналіз наших експертів потрапили міста Бердянськ та Маріуполь, незабаром будуть опубліковані результати.
Продовжена робота із імплементації механізму соцзамовлення у місті, з приводу чого була проведена зустріч із депутатом Маріупольської районної ради, який є експертом з цієї теми і свого часу приймав у розробці Положення про соцзамовлення.
Для здійснення благодійного платежу на користь ГО “ДІЙ-Тернопіль” перейдіть за посиланням
https://api.fondy.eu/s/ehV02qKDw?_ga=2.77068060.863014627.1607679474-880978449.1607441551