Міська рада завжди хизується своїми досягненнями. Збудували парк, сквер і ще, мовляв, збудуємо нову лікарню. Проєкти міських чиновників тішать завжди. Щоправда, лише на початку його реалізації. “Дій” вирішив перевірити: які з обіцянок, з приводу реконструкції пляжу на Павло-Кічкасі, виконуються, а які нехтуються. Подробиці – читайте нижче
Бідненько, але чистенько. Приблизно так можна охарактеризувати пляж на Павло-Кічкасі по вул. Шмідта. Чому? Пропонуємо просто подивитися світлини.
Чесно кажучи, виникає купа питань. І одне з них, напевно, найголовніше: куди поділися МІЛЬЙОНИ? Яким чином встановлювали ці сходинки, їх колір? Мабуть, підрядники робили ремонт згідно фен-шую.
До речі, яким ідеальним буде пляж, колись навіть писав вже колишній міський голова Запоріжжя Володимир Буряк на своїй сторінці у Фейсбук:
«У результаті ми отримаємо пляж з усім необхідним для комфортного відпочинку – новим піском, тіньовими навісами, роздягальнями, туалетом, медпунктом, ногомийками, душами, урнами, лавками, а також інфраструктурою для людей із інвалідністю. Також тут буде обладнано універсальний спортивний майданчик».
Складається враження, що величезні прогалини бачать усі, тільки не чиновники. Адже після, начебто “відкриття”, люди мовчати про “ідеальний пляж” не стали.
«Бомбит нереально. Кичкас, конечная, пляж. Решил поковыряться в песочке вокруг подстилки. Народ, вы реально думаете что это растворяется в песке? Надоело жить там, где все гадят под себя. А потом кто-то другой виноват, но не я», — пише ще один запоріжець.
Загалом, чи не усіх склалося враження, що матеріали для будівництва вже використовували. І взагалі, вони залишилося після якогось будівництва.
Ескіз благоустрою пляжу площею в 1,3 гектара на Павло-Кічкасі.
Як насправді? Додамо ще фото для настрою читача
За словами чиновників з адміністрації Заводського району, спочатку вартість супер- будівництва склала 9 мільйонів 809 тисяч гривень. Після коригування проекту суму знизили до 7,5 мільйонів гривень. Але, врешті-решт, витратили взагалі – 29 млн. гривень.
Хто відповідальний? Реконструкцію розділили на два тендери. Якраз другий тендер, на 16, 9 мільйонів гривень, виграв «ТЕПЛОБУДІМПОРТ».
ООО «ТЕПЛОБУДІМПОРТ» колись фігурував в справі щодо розкрадання бюджетних коштів. Звинувачення в чому висунули заступнику запорізького міського голови Анатолій Пустоварова і заступнику голови Запорізької облради Владислава Марченко з братом, Марком Марченко.
Куди поділися кошти? І чому так виглядає омріяний пляж? Слова тут зайві. І так все зрозуміло: обсяг робіт в актах значно завищений. І хоча у лютому 2020 провели експертизу, згідно з якою вартість невиконаних робіт становить 83 тисячі гривень, не рахуючи прихованих робіт. По правді, там мільйони, а не якісь тисячі.
__
Публікація створена у рамках проекту центрів громадського контролю «Дій!» – проект, який реалізовується у 5-ти містах України (Тернопіль, Вінниця, Запоріжжя, Краматорськ, Маріуполь) за фінансової підтримки чеської організації People in Need, Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках програми «Transition Promotion Program» . Зміст цієї статті є авторським та не обов’язково збігається з позицією донорських організацій.
Для здійснення благодійного платежу на користь ГО “ДІЙ-Тернопіль” перейдіть за посиланням
https://api.fondy.eu/s/ehV02qKDw?_ga=2.77068060.863014627.1607679474-880978449.1607441551