Насправді, на сайті міської ради, в принципі, усе систематично. Сторінка має приємний зовнішній вигляд. Також слід зазначити, що дизайн кожної з міських рад України є різним, враховуючи власний смак та бюджет ради.
Так виглядає сайт Запорізької міської ради зараз
А так, він виглядав до 2016 року..
Веб-сайт Запорізької міської ради було оновлено ще у 2016 році. Тоді, для розробки сторінки Запорізькою міською ради, було витрачено майже пів мільйона гривень. А вартість поточного утримання та обслуговування веб-сайту обходиться у 138 000 грн.
Для порівняння лише модернізація та функціональне розширення вебсайту Київської міської ради обійшлося їй у розмірі 1, 4 млн. гривень. Тобто підтримка, створення сайту є досить дорогим задоволенням. Яке, фінансуються, звісно, з коштів платників податків.
Отже, порівняємо сайти деяких міських рад, на території яких знаходяться осередки мережі центів громадського контролю «ДІЙ». А саме, Запорізької міської ради, Маріупольської міської рада, та Вінницької міської ради.
Вінницька міськрада. Її веб-сайт було створено у 2011 році. Вартість загальних робіт тоді склала – 9700,24 гривень. На відміну від інших, серед наповнення інтернет сторінки Вінницької міської ради є інформаційне вкладення «Реєстрація до дитячого садка». Для жителів міста створено посилання «Комунальні платежі», при переході на яке, будь-хто може передати свої показання або здійснити платіж за комунальні послуги. Та найголовніше, це розміщення проєктів рішень на сайті у встановлений законодавством строк до початку сесії.
Запорізька міськрада. Сайт доволі функціональний за своїм наповненням. Зокрема, у наявності посилання для здійснення запису до лікаря та інші електронні інструменти містянина. Напевно, головним недоліком, а також порушенням принципу публічності та прозорості, є розміщення проектів рішення в день сесії міської ради. Це, безперечно, суперечить положенням у напрямі державної регуляторної політики. До того ж, минулого року було проведено тендер на модернізацію та оновлення веб-сайту департаменту архітектури та містобудування Запорізької міської ради. Сума – 69 000,00 грн.
Маріупольська міськрада. У 2016 році було розроблено робочу групу для модернізації вже існуючого сайту. По правді, Маріупольський сайт за своїм функціоналом в чомусь схожий на сайт Запорізької міської ради.
На веб-сторінці найменш заповненим є «Відомості про проведення земельних аукціонів (оголошення, умови конкурсу, результати). Майже не розміщують таку інформацію: «Показники розрахунків за енергоносії та житлово-комунальні послуги різних груп платників».
Якщо порівнювати із закордонними веб-сторінками міських рад, вітчизняний функціонал – нічим не вступає. Зокрема, для прикладу можна взяти міську раду англійського Манчестера.
Аліна Родіна
ЦГК “Дій – Запоріжжя”
__
Публікація створена у рамках проекту центрів громадського контролю «Дій!» – проект, який реалізовується у 5-ти містах України (Тернопіль, Вінниця, Запоріжжя, Краматорськ, Маріуполь) за фінансової підтримки чеської організації People in Need, Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках програми «Transition Promotion Program» . Зміст цієї статті є авторським та не обов’язково збігається з позицією донорських організацій.
Для здійснення благодійного платежу на користь ГО “ДІЙ-Тернопіль” перейдіть за посиланням
https://api.fondy.eu/s/ehV02qKDw?_ga=2.77068060.863014627.1607679474-880978449.1607441551