Про чималий туристичний потенціал Запоріжжя не говорить лише лінивий. І дійсно потенціал є, але як його використовують і що для цього роблять? Ми вирішили подивитись на це в розрізі останніх подій: реконструкції Хортиці, та реалізації міської програми розвитку туризму. Що з цього вийшло?
Найголовніше, це впровадження та перші кроки у реалізації програми розвитку туризму. Згідно цієї програми вже реалізовано такі завдання, як:
Але, окрім цього у 725 -тисячного міста звісно ж є безліч місць, які можуть відігравати велику роль як у формуванні іміджу, так і в туристичному розвитку. Наприклад, о. Хортиця.
Оскільки острів – це заповідник, який фінансується напряму з державного бюджету, розділимо цю статтю на 2 частини і розглянемо, що вже зроблено у місті та на популярному острові.
Основним досягненням за останній час у сфері туризму в Запоріжжі стало нещодавне відкриття на о. Хортиця незвичайного арт-об’єкту – металевого кільця заввишки 7 метрів з кортеновим покриттям «Коло Єдності». Новий арт-об’єкт має стати місцем тяжіння для багатьох туристів та надати можливість місту бути епіцентром сучасного мистецтва.
Запоріжжя та Хортиця, як його частина перетворюється на сучасний простір для культури, туризму, духовності, відпочинку, саморозвитку.
«Хортиця стане першим в Україні безбар’єрним туристичним об’єктом, де філософія безбар’єрності буде розкрита в різних сенсах», – заявила під час свого візиту до міста Олена Зеленська (Перша леді України з 2019-го року)
На розвиток острову державна влада виділяє чималі кошти. Адже Хортиця в пріоритетній зоні президентської програми «Велике будівництво». Зокрема, наприклад завершальні будівельні роботи по об’єкту «Будівництво оглядового майданчика, доріжок, терасування крутих схилів та озеленення території об’єкту «Курган Єдності України по вулиці Старого редуту, 9 м. Запоріжжя»», обійшлися майже в 16 млн гривень. А на будівництво будівель “Майдану «Козацьке Коло» планується витратити близько 5 905 758 гривень.
Якщо Держава, в розвитку туристичного напрямку у Запоріжжі, взяла на себе роль головного будівельника на Хортиці, то міські структури зосередились на більш логістичному напрямку в самому місті. Туристична стратегія, інтернет-сервіси, вказівники, сувеніри, тощо.
Окрім внутрішніх робіт, пов’язаних із розвитком туризму всередині Запоріжжя, міська рада планує підвищити транспортно-логістичну доступність Запоріжжя і туристичних об’єктів за всіма видами публічного і приватного транспорту, з урахуванням специфічних потреб різних соціально гендерних груп. Для цього хочуть оптимізувати графік маршрутів та руху поїздів узгодивши це з “Укрзалізницею”. А також розширити співпрацю з українськими та іноземними авіакомпаніями.
Важливим кроком для міста, стане також впровадження проекту «Універсальний квиток» і «Туристична картка» – впровадження мобільних та Інтернет-сервісів з продажу квитків за всіма видами міського транспорту для мешканців і гостей міста.
Усього прогнозовані обсяги витрат на туристичний розвиток в місті Запоріжжя складають 17 526,683 тис. грн. Окремо за 2020 рік – 5 808,339 тис. грн., 2021 рік – 4 212,964 тис. грн., 2022 рік – 7 505,380 тис. грн.
Очікувані результати міської програми «Програма розвитку туризму в місті Запоріжжі на 2020-2022 роки» передбачають виконання таких завдань, як систематизація наявної інформації про туристичну галузь та індустрію гостинності міста у вигляді створено реєстру туристичних об’єктів.
До речі, цього літа у Запоріжжі запрацював сервіс прокату електросамокатів. Що є можливістю для мешканців і туристів зручно та швидко пересуватися по місту у теплу пору року.
В напрямку культури відбулось і відкриття сьомої оновленої бібліотеки! Дитяча бібліотека за адресою просп. Моторобудівників, 64 вже розпочала роботу у новому форматі. Відкрито ігрову зону для малечі, мобільну зону “бібліо-кафе” для підлітків та їх батьків, є спеціальна зона “бібліосхованка”.
У цьому напрямку Запоріжжя стало першим містом в Україні, де відбувається така масштабна реформа бібліотечної системи, яка впроваджується з 2019 року.
Аліна Родіна,
__
Публікація створена у рамках проекту центрів громадського контролю «Дій!» – проект, який реалізовується у 5-ти містах України (Тернопіль, Вінниця, Запоріжжя, Краматорськ, Маріуполь) за фінансової підтримки чеської організації People in Need, Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках програми «Transition Promotion Program» . Зміст цієї статті є авторським та не обов’язково збігається з позицією донорських організацій.
Для здійснення благодійного платежу на користь ГО “ДІЙ-Тернопіль” перейдіть за посиланням
https://api.fondy.eu/s/ehV02qKDw?_ga=2.77068060.863014627.1607679474-880978449.1607441551