Оновлений ДніпроГЕС. У Запоріжжі затвердили проєкт реконструкції Дніпровської ГЕС. Побачити новий об’єкт люди зможуть вже менш через три роки. Про це повідомив перший заступник міського голови Олександр Власюк.
Посадовці розглядали 10 різних ескізів майбутньої оновленої ГЕС. Обрали найоптимальніший варіант
Передбачено, що до автопереїзду через греблю додадуть ще один ярус. На нижньому ярусі будуть смуги для транспорту та тротуари для пішоходів. А на другому окрім транспортних смуг — велодоріжки в обидва боки.
Архітектори кажуть: востаннє гребля ремонтувалася у 2019 році. І то, не капітально. Несучі конструкції та функціональні елементи греблі давно зношені. Тож, найголовніше в оновленні — це зуміти зберегти історичний вигляд. В той же час, зробити об’єкт сучасним і зручним.
На час реконструкції дамба буде повністю закрита. Але, певнять посадовці, доки буде заморожене будівництво нових мостів між правим і лівим берегом, реконструювати ДніпроГЕС не планують.
Податок в 8 млн. гривень. Саме стільки зі своїх доходів заплатили жителі Запорізької області з початку року. Порівняно з минулим роком, кількість податків зросла на 18%. Додаткові надходження перевищили 1,2 мільярда гривень.
Як повідомляє ДПС Запорізької області, до міського бюджету Запоріжжя надійшло 4 мільярди 445 мільйонів гривень. Енергодарські, кам’янсько-дніпровські та великобілозерські платники забезпечили 873 мільйонів гривень, мелітопольські і веселівські – 647 мільйонів гривень, бердянські та приморські – 487,7 мільйона гривень, василівські та михайлівські – 390 мільйонів гривень, пологівські, більмацькі та розівські – 310 мільйонів гривень, оріхівські та гуляйпільські – 200 мільйонів гривень тощо.
Найбільші платники ПДФО у регіоні – підприємства-виробники електроенергії, чавуну, сталі та феросплавів, вогнетривких виробів, устаткування, а також добувні компанії.
Здоров’я запоріжців. Запорізькі депутати проголосували за зміни до програми охорони здоров’я міста. Видатки на реалізацію програми буде збільшено біль ніж на 46 млн. гривень.
Зокрема, 1,1 млн грн – на проведення профілактичних щеплень проти грипу. 29,5 млн грн на здійснення заходів, спрямованих на запобігання поширенню та ліквідації спалахів коронавірусної хвороби (забезпечення лікарськими засобами, придбання необхідного обладнання, забезпечення засобами індивідуального захисту медпрацівників, швидкі тести та ін.). 21, 4 млн. гривень — на ремонт комунальних медзакладів. З них – 5,6 млн грн підуть на забезпечення дефіциту заробітної плати, з нарахуваннями, для «Міської дитячої лікарні №5», «Міської лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги».
Освіта запоріжців. Місцеві посадовці, здається, теж не пошкодували коштів тут. Збільшили видатки на загальну суму – 9, 5 мільйонів гривень.
Серед завдань – поточні та капітальні ремонти закладів освіти, придбання нового учбового спецобладнання та облаштування прилеглих територій.
На суму 10,4 млн гривень – капітальний ремонт «Запорізької загальноосвітньої школи № 53 I-II ступені». 1,7 млн. гривень — реконструкція міні-майданчика зі штучним покриттям, будівництво роздягалень та душових у Запорізькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №38 та дитячий майданчик у ДНЗ № 169 «Берегиня».
Окрім цього, депутати вирішили, що зекономлені кошти з харчування навчальних класів, на загальну суму 500 тис. гривень, перерозподілять на забезпечення харчуванням вихованців закладів загальної середньої освіти.
Благоустрій запоріжців. Тепер в запорізьких дворах буде освітлення. Про це також потурбувалися депутати при розподілі бюджету. Понад 1 млн грн спрямують на будівництво освітлення у приватному секторі по вул. 8 Березня – на ділянці від вулиці Іванова до Тимурівської. Ще понад 1 млн грн передбачено на реконструкцію зовнішнього освітлення на вулицях Козачій та Шевченка, а також на капітальний ремонт освітлення на вул. Поштовій.
Загалом, на забезпечення благоустрою міста чиновники виділили 5,6 млн грн. Туди входить ремонт доріг, озеленення майданчиків і, звісно, освітлення.
А вже у січні читайте актуальні події за кінець 2021 року.
__
Публікація створена у рамках проекту центрів громадського контролю «Дій!» – проект, який реалізовується у 5-ти містах України (Тернопіль, Вінниця, Запоріжжя, Краматорськ, Маріуполь) за фінансової підтримки чеської організації People in Need, Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках програми «Transition Promotion Program» . Зміст цієї статті є авторським та не обов’язково збігається з позицією донорських організацій.
Для здійснення благодійного платежу на користь ГО “ДІЙ-Тернопіль” перейдіть за посиланням
https://api.fondy.eu/s/ehV02qKDw?_ga=2.77068060.863014627.1607679474-880978449.1607441551