Реформування в галузі охорони здоров’я
Міська рада вирішила реформувати свій міський напрямок з охорони здоров’я, створивши замість Департаменту охорони здоров’я Запорізької міської ради – комунальну установу «Адміністрація з питань охорони здоров’я». Бюджетна установа знаходитиметься за адресою м.Запоріжжя, вул.Патріотична, 20-А.
Хто ж буде начальник цієї установи – поки що невідомо. Це задача в.о. міського голови Анатолія Куртєва. Питання, які пов’язані із забезпеченням реалізації державної політики у галузі охорони здоров’я на території міста Запоріжжя, виконання актів законодавства у сфері охорони здоров’я, державних стандартів, критерій та вимог, спрямованих на збереження здоров’я і санітарно – епідеміологічного благополуччя населення (функції контролю) покладаються спільно на виконавчий комітет Запорізької міської ради та профільного заступника міського голови.
Для детального ознайомлення радимо подивитися Додаток до проєкту.
Запорізька міська рада вирішила підтримати реалізацію проєкту реконструкції центральних каналізаційних очисних споруд №1 (ЦОС-1) міста Запоріжжя із залученням кредитних та грантових ресурсів фінансової корпорації NEFCO.
Нагадаємо, що Запоріжжя вже активно співпрацює з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ), банком KfW та Міжнародною фінансовою корпорацією. В рамках цієї співпраці буде проведена термомодернізація будівель бюджетної сфери, закуплений новий економічний та екологічний транспорт тощо.
Будуть погоджені умови кредитної пропозиції Північної екологічної фінансової корпорації (NEFCO). Так, за рахунок залучених коштів, буде здійснено ряд заходів, які забезпечать сталий процес якісного очищення стоків відносно нормативних значень.
Орієнтована вартість проєкту складає 17,7 млн євро:
Контроль за виконанням рішення було покладено на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Андрія П’ятницького, на постійну комісію Запорізької міської ради з питань соціального та економічного розвитку, бюджету і фінансів.
Розвиток велоінфраструктури
Депутати погодили проєкт рішення «Про затвердження Програми розвитку велоінфраструктури міста Запоріжжя на 2022-2024 роки». Програма спрямована, в першу чергу, на створення безпечних та комфортних умов для велосипедистів та забезпечення врахування потреб велосипедистів під час будівництва та реконструкції доріг і вулиць загального призначення.
Програма передбачає умови розвитку велоінфраструктури, такі як:
збереження комфорту, безпеки та зручності використання велосипеду;
впровадження засобів з безпеки руху для велосипедистів на вулицях зі спільним авто- і велорухом, на яких не передбачено окремих велодоріжок, у житлових зонах та на ділянках багатофункціонального призначення з окремими велодоріжками;
Фінансове забезпечення Програми здійснюватиметься за рахунок коштів держбюджету, міського бюджету, позабюджетних коштів – добровільних внесків юридичних та фізичних осіб.
На забезпечення такого проєкту за три роки планується виділити більше 78 млн.гривень. Повний Програму розвитку велоінфраструктури міста Запоріжжя на 2022-2024 роки можна переглянути тут.
Збільшення депутатського фонду
З розподілом депутатського фонду було пов’язано чимало скандалів. Наприклад, станом на 2020 рік самі запорізькі обранці теж отримували фінансування зі своїх же депутатських фондів. Одним з одержувачів найбільшої грошової допомоги з-поміж депутатів став Олег Германюк, представник фракції “Самопоміч”. За рішенням міської ради на початку 2019 року йому погодили надання матеріальної допомоги, як і в більшості випадків, на лікування. Отримані кошти обранець уже задекларував, належно повідомивши про зміни у своєму майновому стані на сайті НАЗК. Згідно з цими повідомленнями, Германюк отримав з міського бюджету загалом 126 700 гривень. Цікаво, що під час першого голосування за виділення йому ж грошової допомоги депутат висловився “за”, а коли питання поставили вдруге – не голосував.
Станом на 2018 рік Олег Германюк обіймав посаду заступника директора комерційного підприємства, зокрема, ТОВ “Сигма АВК”. Торік разом із дружиною він заробив 433 тисячі гривень, а також родина мала близько 260 тисяч гривень на банківських рахунках. Окрім того, минулого року повідомлялося, що мати Германюка з його невісткою розіграли з “фейсбучним” другом тендерів на 3 мільйони, за розслідуванням сайту www.chesno.org.
Даним рішенням депутати зможуть більше допомогати мешканцям міста, але, водночас, в них буде спокуса знову домогтися його збільшення, з чого є можливість виникнення корупційних схем.
Отже, у Запорізькій міській раді 52 із 57 депутатів проголосували «за» збільшення фінансування депутатського фонду у 2022 році». Загальна сума фінансування на 64 депутати становитиме 128 мільйонів гривень.
«У бюджеті 2022 року збільшено депутатський фонд у 2 рази і він становитиме 2 мільйони гривень на кожного депутата. Ми залишаємо таку саму суму матеріальної допомоги, яку можна направити на допомогу мешканцям, а саме 400 тисяч гривень. Зараз пропонуємо встановити цю цифру не більше 20% від усього депутатського фонду», – розповіла начальниця департаменту фінансів Запорізької міськради Ольга Вагіс.
У програмі також зазначено, що у першому півріччі депутати не можуть витратити понад 50% усієї суми. Внесення змін до Програми дає можливість кожному депутату підвищити ефективність депутатської діяльності та рівень оперативного вирішення проблем виборців.
За прогнозами, наступного року, за рахунок депутатського фонду, депутати зможуть надати допомогу 29 767 запорожцям.
Діана Фоменко
ЦГК “Дій-Запоріжжя”
Для здійснення благодійного платежу на користь ГО “ДІЙ-Тернопіль” перейдіть за посиланням
https://api.fondy.eu/s/ehV02qKDw?_ga=2.77068060.863014627.1607679474-880978449.1607441551