Волонтер, зоозахисник та учасник Програми стажування від Мережі Дій Олександр Чернецьких вже тривалий час адвокатує відкриття вакансії кінолога на комунальному підприємстві. Досі підприємство не мало змоги користуватися послугами цього спеціаліста. В рамках програми вивчення інструментів демократії Олександр надіслав звернення посадовцям – із пропозицією запровадити нову посаду.
На початку січня 2022 року Олександр Чернецьких надіслав звернення першому заступнику міського голови Михайлу Когуту. Аргументацію необхідності нової посади зоозахисник виклав у своєму листі, це важливо при складанні звернень: “По-перше, на підприємство іноді потрапляють агресивні тварини, які потребують певного поводження з ними. Діючі працівники не мають часу та навиків, щоб виконувати цю роботу, тому іноді трапляються випадки, коли до деяких собак просто неможливо зайти у вольєр. Прилаштувати таких тварин стає справжньою проблемою. По-друге, навіть більша частина тварин, які не виявляють агресії, все одно потребують соціалізації. Перебуваючи у вольєрі або на ланцюгу, вони не мають змоги рухатись, через що зазнають страждань, – деякі впадають у депресію, та навіть відмовляються від їжі. Кінолог на підприємстві міг би вирішити цю проблему, почавши вигулювати таких тварин та пристосовуючи їх до людини. Зараз зі всіх працівників у тісному контакті з тваринами перебуває тільки годувальник, але через велику кількість роботи з приготування їжі та прибирання вольєрів, у нього не вистачає часу на вигул”.
Читайте також: Кто следит за бездомными животными в Мариуполе и сколько за это получает?
За дорученням заступника міського голови звернення розглянув Департамент з питань управління підприємствами з благоустрою. В Департаменті підтвердили, що посада кінолога в КП “Щасливі тварини” не передбачена штатним розкладом. Проте визнали важливість соціалізації тварин і прийняли рішення ввести з 1 березня 2022 року посаду кінолога на 0,5 ставки.
Читайте також: Як писати звернення до влади правильно
Проте зоозахисник не погоджується з рішенням, оскільки впевнений – півміри не матимуть затребуваного ефекту. “Звісно, я радий, що міська рада пішла на зустріч. Проте, на 0.5 ставки буде дуже складно охопити весь об‘єм необхідної роботи. У середньому на підприємстві знаходиться від 50 до 70 собак і їх соціалізація потребує повного робочого дня. Зокрема, для роботи з однією твариною потрібно приблизно 15 хвилин, а якщо це агресивна тварина, ще більше часу”.
Наразі Олександр має намір відправити повторне звернення, аби переконати посадовців долучити до штату кінолога на повну ставку.
Публікація створена у рамках програми Стажування Мережі центрів громадського контролю «Дій!» – проект, який реалізовується у 5-ти містах України (Тернопіль, Вінниця, Запоріжжя, Краматорськ, Маріуполь) за фінансової підтримки чеської організації People in Need, Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках програми «Transition Promotion Program» . Зміст цієї статті є авторським та не обов’язково збігається з позицією донорських організацій.
Для здійснення благодійного платежу на користь ГО “ДІЙ-Тернопіль” перейдіть за посиланням
https://api.fondy.eu/s/ehV02qKDw?_ga=2.77068060.863014627.1607679474-880978449.1607441551